<<<1 - 11 з 1260>>>


14 Листопада 2019 16:27Новини

Як підвищуватиметься прожитковий мінімум у 2020

Верховна Рада ухвалила державний бюджет 2020. У документі закладено зростання прожиткового мінімуму на 8%.

Прожитковий мінімум у 2020 році підвищуватиметься темпами, що на 2% перевищують показник прогнозованого індексу споживчих цін на наступний рік, і зросте на 8%.

Прожитковий мінімум у 2020 році становитиме з 1 січня 2020 року – 2 027 гривень, з 1 липня – 2 118 гривень, з 1 грудня – 2 189 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

  • дітей віком до 6 років: з 1 січня 2020 року – 1 779 гривень, з 1 липня – 1 859 гривень, з 1 грудня – 1 921 гривню;
  • дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2020 року – 2 218 гривень, з 1 липня – 2 318 гривень, з 1 грудня – 2 395 гривень;
  • працездатних осіб: з 1 січня 2020 року – 2 102 гривні, з 1 липня – 2 197 гривень, з 1 грудня – 2 270 гривень;
  • осіб,
12 Листопада 2019 14:53Новини

Заміна посвідчень чорнобильцям продовжується

Відповідно до плану роботи обласної державної адміністрації чергове засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, 12.11.2019 провела заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова.

Комісією розглянуто документи щодо вперше визначення статусу 8 особам, повторної видачі посвідчень - 12 особам, а також 103 особам замінено посвідчення категорії 1 на бланки нового зразка. Загалом у цьому році вже замінено посвідчення категорії 1 переважній більшості чорнобильців.

Жодного засідання не відбувається без участі громадських організацій чорнобильців, що сприяє тісній співпраці, обізнаності чорнобильців в питаннях впровадження новацій, які відбуваються в країні.

Робота щодо заміни посвідчень

12 Листопада 2019 10:00Новини

Монетизація пільги на оплату житлово-комунальних послуг

Громадяни, які мають пільги на сплату комуналки, цього місяця отримають рахунки із повною вартістю послуг. Це пов’язано з монетизацією пільг на оплату житлово-комунальних послуг, що стартувала з 1 жовтня - тобто переходом до отримання пільг у грошовій формі, як це передбачає Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373.

При цьому порядок призначення пільг залишається незмінним. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг й надалі призначатимуться виходячи з:

  •  розміру пільгової знижки, встановленої законом;
  • членів сім’ї пільговика, на яких поширюється пільгова знижка;
  • в межах затверджених цін (тарифів) та соціальних нормативів.

Механізм передбачає два варіанти: безготівковий та готівковий.

Отримати пільгу у готівці зможуть не всі, а лише ті громадяни, які до 15 жовтня подали заяву на монетизацію в управління соціального захисту

01 Листопада 2019 14:27Новини

Про підсумки роботи органів соціального захисту населення області за 9 місяців 2019 року та пріоритетні напрямки говорили на виїзному розширеному засіданні Колегії Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, що відбулася 31 жовтня 2019 року у приміщенні управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради.

Засідання колегії розпочалось з приємного — вручення почесних відзнак з нагоди професійного свята Дня працівника соціальної сфери та привітання всіх працівників системи з наступаючим святом.

Олег Русін висловив щиру вдячність присутнім на Колегії керівникам органів соціального захисту населення та їх колективам за самовіддану працю та чуйність.

Попри всі проблеми і негаразди, які зараз існують у суспільно-економічному житті, органам соціального захисту населення і надалі необхідно докласти всіх зусиль по забезпеченню виконання всіх завдань щодо реалізації соціальної політики держави, наголосив Олег Русін.

У першу неділю листопада в Україні щорічно відзначається День працівника соціальної сфери. З цієї нагоди вчора представників галузі вітали в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.

Зі словам вдячності за щоденну напружену працю до присутніх звернулися виконуюча обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова та голова обласної ради Ігор Вдовенко.

– Більше п’яти тисяч соціальних працівників по всій області обрали для себе нелегку, але благородну та дуже важливу професію – підтримувати тих, хто цього потребує. Щодня ви допомагаєте вирішити як буденні, так і вкрай важливі для кожної людини проблеми. Це потребує не лише кваліфікованої підготовки, а й терпіння, людяності, щирості та доброти, – сказала Наталія Романова.

Керівники області вручили відзнаки кращим працівникам соціальної сфери.

Указом Президента України за значний особистий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну

01 Листопада 2019 12:19Новини

Середня заробітна плата у працівників Чернігівщини

За січень-вересень 2019 року середньомісячна заробітна плата в області становила 8077 грн, в Україні – 10260 грн. Темп зростання до відповідного періоду 2018 року – 18,6 %.

У вересні п. р. порівняно з вереснем минулого року середня заробітна плата зросла на 18,9 % (в Україні – на 18,2 %) і становила відповідно 8476 грн при середньоукраїнській – 10687 гривень. Це забезпечило області 22 місце у загальноукраїнському рейтингу.

Найвищі розміри середньої заробітної плати у вересні 2019 року були у працівників державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування (11918 грн), фінансової та страхової діяльності (10957 грн); сільського господарства, лісового та рибного господарства (10076 грн), промисловості (9810 грн). Низькі показники заробітної плати були в охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги (5734 грн); мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку (5741 грн); тимчасовому розміщуванні й організації харчування (5914 грн).

30 Жовтня 2019 14:58Вітання

З Днем працівника соціальної сфери!!!!

Шановні працівники та ветерани соціальної сфери!

Прийміть найтепліші та найщиріші вітання

 з нагоди нашого професійного свята!

День працівника соціальної сфери — не лише професійне свято, яке за традицією відзначаєтеся золотої осені. Це свято, яке об’єднує людей, які серцем і душею вболівають за справу свого життя – реалізацію державної політики з питань соціального захисту населення України!

Працівник соціальної сфери це не професія, це поклик служити людям! Наша сфера вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і безмежної любові до своєї справи!

Святкуючи разом з Вами, бажаємо щоб це свято принесло у Ваші домівки щастя, добро і надію на краще майбутнє. Щиро зичимо, благополуччя, щоб реалізовувались Ваші кращі задуми!

Нехай доля усміхнеться Вам щасливими днями, а добрі справи відгукнуться в серцях людей повагою і теплим словом!

Всім святкового настрою, удачі, достатку і здоров'я.
Мудрості

25 Жовтня 2019 09:41Новини

Сторони територіальної тристоронньої соціально-економічної ради розглядали соціально значущі питання

Відповідно до узгодженого сторонами партнерства плану роботи 29 жовтня 2019 року відбулось спільне засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради та координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Під час засідання було обговорено виконання сторонами партнерства зобов’язань територіальної угоди за підсумками I півріччя 2019 року, де кожна сторона прозвітувала про хід її виконання, як те планувалося, та визнано, що не всі зобов’язання в повному обсязі були виконані, зокрема, залишилися не погашеними зарплатні борги, не досягнуто значних успіхів у промисловому розвитку, в сфері зайнятості населення.

У ході активного обговорення питань порядку денного соціальні партнери зосередили увагу на питанні реалізації програми продуктивної зайнятості населення Чернігівської області на 2018-2020 роки за підсумками першого півріччя.

Окремо розглянули питання професійного

24 Жовтня 2019 14:44Новини

Боргову напругу буде знято

Як повідомила Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська цьогорічну заборгованість перед громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, буде покрито. Для цього міністерство ініціювало, а уряд затвердив зміни до держбюджету на 2019 рік на суму 354,5 млн грн (нині на це передбачено 1 млрд 980,9 млн грн).

Ці гроші спрямовані на виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування, на доплати за роботу в зоні відчуження, допомогу по тимчасовій непрацездатності тощо.

Отже, чорнобильцям не варто турбуватися щодо отримання виплат, кошти у цьому році буде виплачено.

23 Жовтня 2019 12:40

Питання своєчасної виплати заробітної плати не втрачає актуальності

На черговому засіданні Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке відбулося під головуванням в.о. голови обласної державної адміністрації Наталії Романової, розглянуто питання щодо ситуації у сфері погашення заборгованості із виплати заборгованої заробітної плати найманим працівникам, у тому числі про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

За статистичними даними на 01.09.2019 за темпами погашення боргів із заробітної плати до початку року область знаходиться на 6  місці в загальному рейтингу по Україні, із сумою заборгованості 12,2 млн гривень.

За моніторинговими дослідженнями Департаменту на 1 жовтня цього року очікується загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати 13,7 млн грн у 15 суб’єктів господарювання.

Цього разу на засіданні Комісії заслуховувалися

22 Жовтня 2019 15:30Новини

Про регулювання соціально-трудових відносин

Черговий виїзний короткостроковий семінар-тренінг за темою «Правове регулювання відносин між роботодавцями та найманими працівниками» відбувся 22 жовтня п.р. для працівників апарату виконкому ради, депутатів ради Кіптівської ОТГ, які підвищували кваліфікацію в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації всебічно сприяє регулюванню відносин між роботодавцем та працівниками й цього разу розкрив дану тему для слухачів.

Увагу учасників звернуто на переваги регулювання відносин через механізм колективного договору, який забезпечує надійні трудові правовідносини, поширення соціального діалогу

<<<1 - 11 з 1260>>>