Департамент соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації
Анонси

    Установите Flash player для просмотра!

    Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області
    Для вирішення питань, пов'язаних з тимчасовим перебуванням, слід звертатися за телефоном "гарячої лінії":
    724-095
    Телефони в районах    Назад

    На Чернігівщині вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

    Історія нашого народу налічує чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 14 грудня, коли в Україні традиційно вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

    Шану героям висловлювали сьогодні і в облдержадміністрації.

    – Усе далі в історію відходять ті місяці 1986 року, упродовж яких завдяки героїзму та мужності ліквідаторів вдалося приборкати одну з найбільших аварій – аварію на Чорнобильській АЕС.

    На відстані цих років усе більше розуміємо, від якої страшної біди було врятовано країну та й всю Європу загалом. Чи не найгіркіший присмак чорнобильського неба відчули на собі ліквідатори аварії та потерпілі від неї на Чернігівщині.

    Дякую всім, хто брав участь у подоланні наслідків аварії. Всім, хто опікується ліквідаторами, і, перш за все, громадським організаціям, які у співпраці з органами виконавчої влади допомагають вирішувати проблеми чорнобильців, — зазначив голова облдержадміністрації Олександр Мисник та вручив ліквідаторам та представникам громадських організацій почесні відзнаки.

    Довідково: На сьогодні в області проживає майже 72 тисячі громадян, постраждалих від трагедії на ЧАЕС, з них 8,8 тисячі —  ліквідатори, серед яких 2,4 тисячі — особи з інвалідністю.

    Зі словами вдячності до зібрання звернулися голова обласної ради Ігор Вдовенко, заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко.

    Вклонився побратимам й голова обласної Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України Анатолій Лігун.

    — На жаль, 60 відсотків ліквідаторів уже пішли в небуття. Ті, які сьогодні ще живі, борються з недугами. Однак, не опускають руки і займають активну громадську позицію. Зокрема ведуть просвітницьку роботу. У допомогу став обласний чорнобильський культурно-інформаційний центр, який спільними зусиллями з владою відкрили минулоріч, — зауважив ліквідатор.

    Заходи продовжилися на Алеї героїв, де в знак пошани поклали квіти до пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» та вшанували полеглих героїв хвилиною мовчання.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Назад

    14 Грудня 2018 12:35
    20 Липня 2018 12:51