Анонси

    

   Установите Flash player для просмотра!

   Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області
   Для вирішення питань, пов'язаних з тимчасовим перебуванням, слід звертатися за телефоном "гарячої лінії":
   724-095
   Телефони в районах       Назад

   До Дня охорони праці

   З метою удосконалення економічних, виробничих, соціально-трудових відносин, та забезпечення виконання законів та реалізацію державної політики в галузі охорони праці, поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, в області соціальними партнерами підписано Територіальну угоду про регулювання основних соціально-економічних принципів та трудових відносин на 2017-2020 роки між органами влади – Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою, роботодавцями та підприємцями – Обласним об’єднанням організацій роботодавців, Спільним представницьким органом сторони роботодавців Чернігівської області та профспілками – Спільним представницьким органом репрезентативних профспілок на територіальному рівні, схвалену та укладену на засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради 12 жовтня 2017 року і зареєстровану Міністерством соціальної політики України 16 листопада 2017 року.

   Угодою, як програмним документом, на територіальному рівні, визначено одним із напрямків – охорона праці та навколишнього середовища. Цим розділом соціальні партнери взяли ряд спільних зобов’язань у сфері охорони праці й зобов’язалися забезпечувати реалізацію прав і гарантій працюючих відповідно до законодавства про охорону праці, положень договірних та нормативно-правових документів на підприємствах усіх форм власності, а також рекомендувати сторонам колективних договорів при їх укладанні передбачати зобов’язання з охорони праці, встановлювати особливості регулювання робочого часу і часу відпочинку окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеною небезпекою; передбачити в кошторисах в т. ч. бюджетних організацій витрати на охорону праці не менше як 0,5 % від фонду оплати праці відповідно до ст. 19 Закону України «Про охорону праці» та встановлювати в колективних договорах розмір витрат з урахуванням фінансових можливостей.

   До того ж, органи влади окремо зобов’язались сприяти впровадженню прогресивних технологій, досягнень науки і техніки з охорони праці, засобів механізації, автоматизації та роботизації ділянок виробництва з важкими та шкідливими умовами праці з метою зменшення негативної дії шкідливих факторів на працівників та попередження професійних захворювань, проводити роз’яснювальну роботу щодо пільг та гарантій працюючим в шкідливих та важких умовах праці, надавати методичну допомогу з питань порядку проведення атестацій робочих місць за умовами праці.

   Виконання взятих зобов’язань сторони контролюють шляхом обміну інформаціями та щопівроку розглядають на засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Питання виконання зобов’язань розглядалися відповідно – 31 березня 2020 року.

   Назад

   10 Вересня 2020 10:09
   19 Травня 2019 08:24