Анонси

    

   Установите Flash player для просмотра!

   Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області
   Для вирішення питань, пов'язаних з тимчасовим перебуванням, слід звертатися за телефоном "гарячої лінії":
   724-095
   Телефони в районах       Назад

   Нові робочі місця у роботодавців Чернігівщини

   Створені нові робочі місця у І півріччі ц.р. дозволили працевлаштуватися більше 4,5 тис. особам.

   Для роботодавців це півріччя виявилося дещо складним. Якщо з початку року намітилася тенденція до збільшення новостворених робочих місць, то упродовж квітня-травня ц.р. коронакриза внесла свої негативні корективи у ситуацію в сфері зайнятості. І тільки з  пом’якшенням карантиних умов, тобто починаючи з червня ц.р., відновилася позитивна динаміка щодо збільшення нових робочих місць.

   Загалом, у січні-червні ц.р. створено три чверті нових робочих місць  фізичними особами-підприємцями, тобто 75,9 % від загальної кількості.  Малі підприємства виявились найбільш  чутливими  до потреб ринку праці й швидко  відреагували та зорієнтувалися на споживчий ринок. Юридичні особи спромоглися працевлаштувати на нові робочі місця 1106 осіб.  Загалом роботодавці області створили 4586 робочих місць. У кожному із напрямків економічної діяльності відбулися зміни в організації виробництва та праці, що вплинули на звільнення 2403 осіб. В результаті – реальний приріст за січень-червень ц.р. становить 2183 робочих місця.

   Найбільш мобільні робочі місця виявилися у сфері торгівлі: їх було створено 1812  (39,5 % від загальної кількості), та ліквідовано 1268 (70,0% від створених), у роботодавців - промисловців створено 460 та ліквідовано 120 робочих місць.

   У територіальному розрізі найбільше нових робочих місць створено та одночасно ліквідовано за ініціативою роботодавців було на підприємствах міст Чернігова,  Прилуки та Ніжина; серед районних територій в Чернігівському та Прилуцькому районах.

   Як створені нові робочі місця, так і ті, що діяли до цього часу,  не завжди передбачають привабливий рівень оплати праці. За статистичними даними у червні ц.р. 10,7 % працівників, які відпрацювали не менше половини робочого часу, мали найнижчу нараховану заробітну плату – не більше від мінімальної – 4723 гривні. Від 6000 до 10 000 грн мали нараховану заробітну плату 32,2 % працюючих, а 15 % – мали понад 15 000 гривень.

   Назад

   10 Вересня 2020 10:09
   19 Травня 2019 08:24