<<<1 - 11 з 1851>>>


01 Грудня 2023 11:39

3 грудня - Міжнародний день осіб з інвалідністю!

Щороку 3 грудня Україна разом із світовою спільнотою відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.

Під час війни, кількість людей, які отримують інвалідність стрімко зростає. Так, щодня Захисники і Захисниці України, цивільні чоловіки, жінки та діти отримують інвалідність через поранення або внаслідок захворювань.  Всім цим людям потрібна підтримка друзів та рідних, повернення  до навчання, роботи, медична і соціальна підтримка, а завдання держави і громади зробити все необхідне для цього, бо життя у війні - це не привід відмовитися від впровадження важливих реформ та змін. Навпаки, це час, коли потрібно зосередитися на тому що працює, дає результат, допомагає людям з інвалідністю.

В рамках Національної стратегії безбар’єрності в області проводяться заходи з її реалізації. Так, створено систему укриттів у закладах освіти з урахуванням принципів безбар’єрності та доступності, облаштованні споруди цивільного захисту засобами, що забезпечують доступ маломобільних груп населення, облаштованно  укриття допоміжними засобами в закладах охорони здоров’я.

Також, активно здійснюється розбудова системи соціальних послуг в громадах. Розвивається мережа реабілітаційних послуг,  в тому числі і для дітей в рамках розвитку системи раннього втручання. Розробляється скоординований маршрут отримання послуг від реабілітаційного стаціонару до громади. Здійснюється психосоціальна підтримка населення в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» на рівні районів та громад.

Ми всі, кожен на своєму місці можемо багато чого зробити щоб допомогти іншим. Тому, висловлюю щиру вдячність громадським організаціям,  об’єднанням осіб з інвалідністю та ветеранів, благодійникам, громадам і всім, хто за покликом серця присвятив себе служінню людям, відкрив своє серце для добра. Ваша щоденна праця є вкрай важливою та необхідною.

На передодні Міжнародного дня осіб з інвалідністю хочу побажати людям з інвалідністю та тим, хто їм допомагає, невичерпної енергії, життєвої сили, родинного затишку, оптимізму, добробуту, щастя та мирного неба над головою. І завжди пам’ятати, що кожна людина -  це цілий всесвіт.                                                                                                                                                           

 Валентина ЛУГОВА

30 Листопада 2023 12:47

29 листопада поточного року директором Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Валентиною Луговою проведено нараду,  в якій взяли участь керівники інтернатних установ області  та фахівці Департаменту. Під час наради обговорено питання розрахунків за спожиті енергоносії, проєкт бюджету на 2024 рік, дотримання вимог законодавства щодо проведення державних закупівель та ряд актуальних виробничих ппитань пов’язаних з діяльністю будинків – інтернатів.

Експерт - консультант з питань публічних закупівель Зінаїда Рубан надала роз’яснення щодо механізму проведення державних закупівель, дотримання нормативно-правової бази.

За підсумками наради директори установ отримали відповідні роз’яснення та відповіді щодо вирішення поточних проблем, пов’язаних з організацією обслуговування підопічних.

30 Листопада 2023 09:18

Мінсоцполітики розробляє комплексну систему соціальної підтримки сімей військових та ветеранів

 

Мінсоцполітики вибудовує цілісну систему соціальної підтримки військовозобов’язаного, військовослужбовця і ветерана та їхніх сімей на всіх етапах несення військової служби, – починаючи від мобілізації і завершуючи поверненням до цивільного життя.

Підходи, концепцію та новації, які супроводжуватимуть цей процес, окреслила радниця міністра соцполітики Наталія Кавецька на соціальному заході «Війна – точка відліку для українців».

За її словами, йдеться, зокрема, про соціальний супровід військових та

30 Листопада 2023 09:15

Документи для призначення грошової виплати до Дня Незалежності можна подати до 10 грудня: Уряд подовжив термін для тих, хто захищає Батьківщину

Зважаючи на заслуги українців у захисті Батьківщини, до Дня Незалежності України держава надає разову грошову виплату військовим, які відзначились, боронячи власну країну.

Відповідно до чинного законодавства, інформація про таких осіб до Пенсійного фонду має подаватися  підрозділами Збройних сил України, правоохоронних органів та іншими військовими формуваннями до 1 серпня поточного року (у разі неможливості -  до 1 жовтня). Або отримувач може самостійно звернутися

29 Листопада 2023 16:06

Стартувала інформаційна кампанія «Структура підтримки населення, постраждалого внаслідок збройного конфлікту»

Період проведення з 20 листопада 2023 року по 08 грудня 2023.

Метою Інформаційної кампанії є:

  • роз’яснення щодо інституційних складових нової структури підтримки населення, яке постраждало внаслідок збройного конфлікту (ВПО, ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць, осіб з інвалідністю внаслідок збройного конфлікту тощо);
  • підвищення рівня обізнаності громадян у сфері державних послуг;
  • інформування про їхні права та можливостей в отриманні допомоги постраждалими внаслідок збройного конфлікту.

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

 
28 Листопада 2023 14:33

Відбулася чергова зустріч з чорнобильцями

Департаментом соціального захисту населення обласної державної адміністрації, 28 листопада 2023 року, на запрошення Чернігівського обласного відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, взято участь у засіданні ради організації, на якому, у черговий раз, розглядалися питання соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Учасників зібрання було проінформовано про фінансування у 2023 році програми соціального захисту постраждалих та зміни, які відбулися у чорнобильському законодавстві.

На всі запитання представників місцевих громадських організацій чорнобильців надано відповіді.

27 Листопада 2023 15:00

Завантажити

27 Листопада 2023 12:37

Мінсоцполітики: Уряд удосконалив механізм призначення допомоги на проживання для ВПО


Допомога на проживання для ВПО – один з найбільш важливих інструментів для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Тому Мінсоцполітики працює над удосконаленням механізму її призначення, забезпеченням дієвої підтримки і допомоги для тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, а також сприянням їх інтеграції у нових громадах:

21 листопада Кабінет Міністрів на своєму засіданні вніс зміни

24 Листопада 2023 15:12

ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО.

 

Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Цього року країна вдруге вшановуватиме жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Згадаймо у цей день про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.

23 Листопада 2023 15:20

Життєстійкість – турбота про своїх!

23.11.2023 директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації В. Лугова взяла  участь в робочій нараді, яка відбулася в межах діяльності Координаційного центру підтримки цивільного населення при обласній військовій адміністрації в приміщенні Ніжинської районної військової адміністрації.

 Валентина Миколаївна доповіла про проведений аналіз організації та надання соціальних послуг територіальними громадами Ніжинського району. Зроблено зауваження громадам щодо невідповідності моделі організаційних структур громад у сфері надання соціальних послуг. Надано пропозиції по їх усуненню, звернуто увагу на розширенні переліку послуг, які надаються.

Особливу увагу було акцентовано на реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, який реалізовується Міністерство соціальної політики України і до якого може долучитися кожна територіальна громада України.

Ця нова соціальна послуга спрямована на:

-підтримку та зміцнення психічного здоров’я населення, 

-зниження загального рівня стресу і тривожності серед населення, 

-адаптацію населення до кризових ситуацій, 

-формування навичок першої психологічної допомоги близьким, 

-навчання стресостійкості,

-попередження психологічної травматизації. 

 

23 Листопада 2023 11:32

Координаційний центр – фахові рішення!

23.11.2023 в межах діяльності Координаційного центру підтримки цивільного населення при обласній військовій адміністрації в приміщенні Ніжинської районної військової адміністрації відбулася робоча нарада з керівниками територіальних громад Ніжинського району з метою напрацювання шляхів вирішення з соціально-гуманітарних питань, зокрема питання захисту дітей, домашнього насилля, стану надання освітніх та медичних послуг, розбудови послуг ментального здоров’я.

<<<1 - 11 з 1851>>>