<<<155 - 165 з 2908>>>


27 Квітня 2026 10:10

Компенсація послуги «муніципальна няня»

– це можливість для родини забезпечити дитині няню та отримати необхідний час на власні потреби, додатковий заробіток, емоційне чи фізичне відновлення. Українські родини можуть офіційно наймати няню для дитини, а держава відшкодує кошти на оплату її праці. 

Таким чином усуваються барʼєри в доступі батьків до роботи і економічної незалежності, а дітей – до отримання належного догляду і розвитку.

Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не

27 Квітня 2026 10:09

На місяць продовжено терміни подачі документів для допомоги на проживання для ВПО: подати заявку на виплати можна до 1 червня

Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України напрацювало зміни до Постанови, яка регулює порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Вони передбачають розширення категорій отримувачів, щоб не залежно від доходу родини, діти ВПО отримали допомогу на проживання та нові можливості для непрацездатних людей.

Щоб всі люди встигли подати свої документи, Мінсоцполітики продовжило термін подачі заявок до 1 червня 2026 року. Відповідну ініціативу підтримав Кабінет Міністрів України. 

Нарахування виплати для дітей ВПО, незалежно від доходу батьків, здійснюватиметься з 1 лютого 2026 року, за

26 Квітня 2026 13:00

40-і роковини трагедії на ЧАЕС: у Чернігові вшанували ліквідаторів

Із нагоди 40-х роковин Чорнобильської трагедії в Чернігові вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Серед присутніх – ліквідатори, представники влади і громадськості. Працівники Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації також взяли участь у зазначеному заході .

До зібрання звернувся голова обласної організації Всеукраїнської ГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Героям Чорнобиля.

«Через

24 Квітня 2026 16:08

Зустріч з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Працівники Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації долучилися до зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на запрошення Чернігівської обласної організації ветеранів України.

Захід «Пам’ять Чорнобиля», що проведений напередодні 40-х роковин Чорнобильської катастрофи,  є свідченням глибокої поваги до героїв-ліквідаторів та пам’яті про трагічні події 1986 року.

24 Квітня 2026 13:39

Із нагоди 40-х роковин Чорнобильської катастрофи у Чернігові вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

У Чернігівському історичному музеї ім. В.В.Тарновського 22 квітня відбувся захід, приурочений 40-м роковинам Чорнобильської катастрофи. Серед присутніх – ліквідатори аварії на ЧАЕС, представники влади і молодь. «Від Чернігівщини у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь понад 15,5 тисячі осіб. Військові, рятувальники, медики і фахівці різних галузей. Дякую, що тоді не відступили. Сьогодні їх залишилося менше семи тисяч, понад півтори тисячі з них мають інвалідність. Ціна мужності дуже висока. Маємо робити все, щоб ніхто і ніколи не

24 Квітня 2026 12:10

Україна чекає на дітей і молодь з тимчасово окупованих територій і створює умови, щоб цей шлях був реальним, доступним і безпечним.

Зібрали ключове: як вступити у 2026 році, які діють пільги для вступників із ТОТ, та як працює квота-2.

Умови вступу залежать від дати виїзду.

Якщо ви досі перебуваєте на ТОТ або виїхали після 1 жовтня 2025 року — вступ можливий без НМТ, через співбесіду в університеті. Якщо виїзд був раніше — потрібні результати НМТ, але діє квота-2.

Квота-2 — це окремі бюджетні місця для вступників з ТОТ і територій активних бойових дій. Вступ відбувається в окремому конкурсі, що дає більше шансів отримати бюджет. У більшості університетів це близько

23 Квітня 2026 16:44

«Ти як? – сила тих, хто поруч»: у Всеукраїнський день психолога на Чернігівщині провели День спільнодії

Сьогодні, 23 квітня на базі навчально-тренінгового центру соціальної роботи, за участі заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Жанни ШЕРСТЮК, відбувся форум «Ментальне здоров’я без кордонів: сила міжсекторальної взаємодії». Захід провели  у межах Дня спільнодії «Ти як? – сила тих, хто поруч» Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.

У заході взяли участь представники Департаменту соціального

23 Квітня 2026 16:07

Представники Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації долучились до майстерні з підтримки життєстійкості

21-22 квітня 2026 року представники Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, заступник директора Оксана ХІЛИК та начальник відділу координації надання соціальних послуг Ірина ГАЛІЧЕНКО взяли участь у дводенній рефлексивній майстерні «Життєстійкість: підтримка, розвиток, взаємодія».

Захід організовано Благодійним фондом «Право на захист» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію з розвитку та співробітництва. Майстерня об’єднала фахівців центрів життєстійкості та надавачів соціальних послуг Чернігівської області.

Метою заходу було створення професійного простору для розвитку компетентностейфахівців, які працюють із населенням у складних умовах сьогодення. Учасники мали змогу осмислити власний практичний досвід, обмінятися ефективними підходами до роботи, а також налагодити взаємодію

23 Квітня 2026 11:12

Купили допоміжний засіб реабілітації за власні кошти? Держава може компенсувати кошти.

Пояснюємо, як отримати відшкодування у 4 кроки.

Крок 1. Отримайте висновок про потребу в засобі реабілітації

Необхідний документ може видати:

• мультидисциплінарна реабілітаційна команда;

• лікарсько-консультативна комісія (ЛКК);

• військово-лікарська комісія (ВЛК);

• лікарсько-експертна комісія ДСНС.

Також це може бути витяг із рішення та рекомендацій щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації, сформований командою, що оцінює повсякденне функціонування особи.

Крок 2. Придбайте засіб самостійно

Ви можете обрати та оплатити потрібний допоміжний засіб реабілітації власним коштом.

23 Квітня 2026 09:53

Готуючись до повернення українців, маємо зосередитися на підтримці громад, – Денис Улютін

Коли йдеться про повернення українців, які були змушені залишити країну через війну, важливо робити акцент не на індивідуальній допомозі, а на підтримці громад. Про це заявив Міністр соціальної політики, сім’ї та єдності Денис Улютін під час дискусійної панелі, що проходила в межах проєкту LB.ua «Нова країна». 

«Після завершення активних бойових дій в Україну планують повернутися близько 2 млн людей. Наші громади мають бути спроможні прийняти таку кількість нових мешканців, які потребуватимуть доступ до відповідних соціальних послуг та інфраструктури. Саме тому важливо зосередитися не на індивідуальній допомозі тим, хто повертається,
22 Квітня 2026 12:27

22 квітня 2026 року в Іванівській сільській територіальній громаді відбувся виїзний прийом мультидисциплінарної команди раннього втручання комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради.

Захід відбувся у рамках реалізації важливого соціального проєкту: "Доступні послуги для дітей: Підвищення доступності раннього втручання для дітей раннього віку та їхніх сімей шляхом розвитку мобільних мультидисциплінарних команд у громадах Чернігівщини.»

<<<155 - 165 з 2908>>>