Анонси


     

     


    Захисникам і Захисницям України

    Назад

     

    Урядом ухвалено постанову щодо професійної адаптації ветеранів та членів їхніх сімей

     

    Кабінетом Міністрів України 07 березня 2023 року ухвалено постанову          за № 197, якою внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України                      від 31 березня 2015 р. № 179 та від 21 червня 2017 р. № 432, які регламентують надання послуги з професійної адаптації.

    Наразі професійною адаптацією є заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, надання соціальних послуг у сфері зайнятості, підвищення професійної мобільності та конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення продуктивної зайнятості.

    Професійна орієнтація осіб відтепер здійснюється суб’єктами освітньої діяльності, міжрегіональними (регіональними) центрами зайнятості, їх філіями, іншими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання у порядку, визначеному законодавством.

    Також впроваджується періодичність отримання професійної адаптації та надання соціальних послуг у сфері зайнятості ветеранів війни та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.

    Так, особа може повторно отримати послугу з професійного навчання, але не раніше ніж через три роки після отримання такої послуги, за умови наявності підтвердженого страхового стажу не менше двох років.

    Ухвалені зміни сприятимуть підвищенню рівня зайнятості ветеранів війни, військовослужбовців, які звільняються, осіб, звільнених з військової служби та їх конкурентоспроможності на ринку праці.


    Урядом ухвалено постанову про щомісячні грошові виплати громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України

     

    На виконання Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» 20 січня 2023 року Урядом ухвалено постанову за № 79, яка забезпечить здійснення щомісячних грошових виплат громадянам, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, а також членам сімей загиблих (померлих) громадян з їх числа.

    Призначення та виплату щомісячної грошової виплати здійснюватиме Пенсійний фонд України.

    До осіб, які мають право на щомісячну грошову виплату, належать:

    1) громадяни з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України (далі – особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) та:

    - яким, починаючи з 2014 року, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка»;

    - яких, починаючи з 2014 року, нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів;

    - яких, починаючи з 2014 року, нагороджено орденом «За мужність» трьох ступенів;

    - яких, починаючи з 2014 року, нагороджено орденом княгині Ольги трьох ступенів;

    2) члени сім’ї загиблих (померлих) громадян із числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

     

    Особам, які мають право на призначення щомісячної грошової виплати  з 01 січня 2023 року відповідно до Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» та звернуться за її призначенням до 01 липня 2023 року, така виплата здійснюватиметься з 01 січня 2023 року.


     

    Завантажити : Додаток 1. Інформація про навчальний заклад.pdf

    Завантажити: Додаток 2. Інформація про програми навчання.pdf


     

    Професійна адаптація ветеранів війни та членів їх сімей

     

    Однією із соціальних гарантій для ветеранів війни, членів їх сімей є професійна адаптація, заходи якої спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

    Професійна адаптація здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

    Правом на отримання послуги із професійної адаптації можуть скористатися ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалі учасники Революції Гідності.

    На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування такі послуги можуть також отримати:

    - військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби;

    - військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби;

    - співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, та члени їхніх сімей.

     

    Для отримання послуг з професійної адаптації особа має звернутися із заявою встановленого зразка до органу соціального захисту населення за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування).

     

    Місцеві органи соціального захисту населення в межах відповідних бюджетних асигнувань окремо на кожного отримувача послуг укладають тристоронні договори про надання послуг із здійснення заходів із професійної адаптації – із суб’єктами освітньої діяльності.

    Послуга з професійного навчання надається особі одноразово в порядку черговості.


    Ветеранам війни та членам їх родин

     

              У місті Славутичі Вишгородського району Київської області діє Соціально-психологічний центр, який на загальнодержавному рівні надає послуги ветеранам війни, учасникам бойових дій, учасникам  війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам родин ветеранів та членам сімей загиблих.

              У Центрі надаються такі види послуг:

    ·       правові: консультації юриста з питань чинного законодавства в режимах офлайн і онлайн; допомога в оформленні запитів, звернень, заяв; юридичне супроводження;

    ·       психологічні: консультації психолога в режимах офлайн і онлайн; тренінги в режимах офлайн і онлайн (формування навичок першої допомоги у кризовій ситуації; психологічні навички відновлення; профілактика девіантної поведінки та суїцидів; шляхи набуття стійкості в ситуації життєвої втрати та інших кризових подій; попередження домашнього насильства тощо); групи підтримки та самодопомоги;

    ·       соціальні: майстер-класи, семінари, круглі столи, групи розвитку; тренінги з набуття психологічних навичок пошуку роботи; зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та фахівцями різних напрямків; заходи із патріотичного виховання; відзначення важливих дат та заходи зі вшанування пам’яті загиблих; технічна підтримка (друк, сканування, набір тексту тощо);

    ·       фізкультурно-оздоровчі: заняття у тренажерному залі; фізкультурно-оздоровчі заходи на свіжому повітрі; масаж з використанням масажного крісла;

    ·       інформаційні: психоедукація (психологічна просвіта); видання електронного «Вісника правової та психологічної допомоги», буклетів, листівок тощо; розвиток спільнот ветеранів та членів їх сімей у месенджерах і соціальних мережах; заходи щодо підвищення психологічної культури.

    При Центрі діє служба психологічної та правової допомоги «Телефон довіри». Мета діяльності служби – розширення доступу до кваліфікованих психологічних послуг і правової підтримки ветеранів, учасників бойових дій та їх близьких перед усім із сільської місцевості.

    Номери телефону довіри: 095 945 69 40, 067 850 91 16.

    Графік роботи: понеділок – п’ятниця з 9.00 до 18.00.

    Перерва з 13.00 до 14.00.

    Назад

     

     

     

    Гарячі телефонні лінії

    "Інформація для внутрішньо переміщених осіб за телефоном "гарячої лінії"::
    (04622) 5-99-38
    Телефони в районах