Пошук роботи
Назад
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВПО
Послуги із працевлаштування, які доступні для ВПО
Внутрішні переселенці можуть самостійно переглядати актуальні пропозиції на Єдиному порталі вакансій. Також ця послуга доступна через чат-боти у Telegram і Viber.
Представництва Державного центру зайнятості на місцях організовують навчання за робітничими професіями. Воно здійснюється на замовлення роботодавця або для людини, яка планує почати власну справу.
Для ВПО є можливість отримати ваучер на навчання. Це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. Вони видаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій і спеціальностей.
ВПО, яка бажає змінити професію, набути нових знань і навичок, за відсутності підходящої роботи має можливість одноразово отримати ваучер на професійне навчання за умови, якщо вона:
- не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
- не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
- не отримувала ваучер раніше;
- не проходила протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
- має професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.
На підставі ваучера здійснюється:
- перепідготовка за робітничою професією;
- підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю;
- підготовка на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти);
- спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності.
Важливо! ВПО мають право на працевлаштування без звільнення з попереднього місця роботи.
У межах проєкту єРобота внутрішні переселенці можуть скористатися такими програмами: «Власна справа» і «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу». Головною умовою їх отримання є створення нових робочих місць.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року №738 затверджено «Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу».
Мікрогранти надаються розміром від 50 до 250 тис.грн. Обов’язковою умовою отримання мікрогранту є створення нових робочих місць - мінімально 1 робоче місце (грант до 150 тис. грн.), 2 робочих місця (від 150 тис. грн.).
Механізми підтримки роботодавців
Постановою КМУ від 20.03.2022 року №331 затверджено «Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні». Дія його поширюється на тих роботодавців, які працевлаштували внутрішньо переміщених осіб під час воєнного стану, тобто після 24.02.2022 року.
- Компенсація на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб сплачується за умови працевлаштування зареєстрованих ВПО на умовах строкових трудових договорів.
- Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні сплачується за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту). Зокрема – за сумісництвом. Зарплата має бути не нижчою від розміру мінімальної заробітної плати.
- Сума компенсації надається щомісячно за кожну працевлаштовану особу у розмірі мінімальної заробітної плати.
- Максимальна загальна тривалість компенсації витрат з дня працевлаштування ВПО – не більше 3-х місяців, а у разі працевлаштування особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб – не більше 6 місяців.
Служба зайнятості надає безробітним внутрішньо переміщеним особам такі види послуг:
- пошук роботи та сприяння працевлаштуванню;
- працевлаштування з компенсацією роботодавцям витрат на оплату праці (за двома програмами);
- послуги з професійної орієнтації та професійного навчання за актуальними професіями;
- видача ваучерів для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці;
- надання мікрогрантів для відкриття або розвитку власного бізнесу;
- зайнятість на суспільно корисних, громадських та інших роботах тимчасового характеру;
- інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.
На території Чернігівської області звернутися за отриманням цих послуг можна до Чернігівського обласного центру зайнятості та його структурних підрозділів:
- Чернігівський обласний центр зайнятості, м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40, режим роботи: понеділок-четвер з 8.00 до 17.00 п'ятниця з 8.00 до 16.00 (перерва з 13.00 до 13.48), тел. 0462 67 77 72, веб-портал: Центр зайнятості
- Чернігівська філія Чернігівського обласного центру зайнятості: м. Чернігів, вул. Попудренка, 14, режим роботи: понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, п'ятниця з 8.00 до 16.00 (без перерви), тел. 0462 67 88 30.
- Ніжинська філія Чернігівського обласного центру зайнятості: м. Ніжин, вул. Об'їжджа, 120, режим роботи: понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, п'ятниця з 8.00 до 16.00 (без перерви), тел. 04231 7 55 58.
- Прилуцька філія Чернігівського обласного центру зайнятості: м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46, режим роботи: понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, п'ятниця з 8.00 до 16.00 (без перерви), тел. 04637 3 51 91.
- Корюківська філія Чернігівського обласного центру зайнятості: м. Корюківка, вул. Слов'янська, 13, режим роботи: понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, п'ятниця з 8.00 до 16.00 (без перерви), тел. 04657 3 47 03.
- Новгород-Сіверська філія Чернігівського обласного центру зайнятості: м. Новгород-Сіверський, вул. Губернська, 51, режим роботи: понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, п'ятниця з 8.00 до 16.00 (без перерви), тел. 04658 3 13 61
Назад
|