Анонси

      


     Захисникам і Захисницям

     Назад


     Безкоштовне навчання в автошколах для ветеранів та членів їхніх сімей, які мають інвалідність із порушенням опорно-рухового апарату, за фінансування Мінветеранів

      

     ◆Флагманський проєкт “Автошколи для осіб з інвалідністю” реалізується у рамках ініціативи “Без бар’єрів” Першої леді України Олени Зеленської.

     ◆В межах цього проєкту створено зручну та якісну державну послугу з навчання керування автомобілем та з отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату.

     ◆Ветерани війни та члени їх сімей, які мають інвалідність із порушенням опорно-рухового апарату, можуть безкоштовно пройти навчання у таких автошколах в рамках професійної адаптації за рахунок коштів бюджетної програми Міністерства у справах ветеранів України.

     ◆Право на отримання послуги за рахунок коштів державного бюджету відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 мають:

     ■особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни;

     ■особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб;

     ■члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;

     ■члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;

     ■постраждалі учасники Революції Гідності;

     ■військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей (на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування).

     ◆Охочі пройти безкоштовне навчання в обраній автошколі можуть звернутися до органу соціального захисту населення за адресою зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою в паперовій або електронній формі. До заяви потрібно надати такий перелік документів:

     ■копія (сканкопія/фотокопія) паспорта громадянина України;

     ■копія (сканкопія/фотокопія) реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі відсутності, в паспорті має бути відмітка про відмову від прийняття такого номера);

     ■копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітації (для людей з інвалідністю внаслідок війни);

     ■копія (сканкопія/фотокопія) посвідчення, що підтверджує наявність одного із статусів, або документа, що підтверджує належність до певної категорії осіб;

     ■копія (сканкопія/фотокопія) документа про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України;

     ■копія (сканкопія/фотокопія) свідоцтва про шлюб, для дітей – свідоцтва про народження (для членів сімей);

     ■медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом.

     ◆Орган соціального захисту населення укладає тристоронній договір про надання послуг із професійної адаптації з ветераном війни або членом його сім’ї та суб’єктом освітньої діяльності (автошколою).

     ◆За рахунок коштів державного бюджету автошколам відшкодовується вартість за надані послуги із професійної адаптації. Загальна тривалість навчання – 11 тижнів. Із них 64 години – теоретичний курс, та 40 годин – практичний курс.

     ◆Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.

     ◆Автошколи для осіб з інвалідністю працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.

     • З більш детальною інформацією щодо проєкту “Автошколи для осіб з інвалідністю» можна ознайомитися за посиланням:

     https://driveability.mvs.gov.ua/


     Як ветеранам і цивільним порозумітися: запустили новий інформаційний проєкт

      

     Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт «Спектри», який сприятиме поверненню військових до цивільного життя.

     Цикл програм запустив Український ветеранський фонд разом з Мілітарним.

     Мета проєкту — надати ветеранам платформу для обміну досвідом та ідеями, що допоможуть їм у реінтеграції до цивільного життя, а також створити місток між ветеранами й суспільством через серію глибоких інтерв’ю, освітній контент, майстер-класи та інтерактивні сесії.

     Ведуча проєкту «Спектри» — Катерина Супрун, журналістка Мілітарного. Перший гостем передачі став ветеран, засновник ветеранського видавництва та співведучий наступних програм проєкту «Спектри» — Марко Мельник.

     «Зараз перед українським суспільством стоїть задача розмити межу, щоб ветерани могли повертатися в цивільне життя й займати свою нішу, яка би не відокремлювала їх. Я розумію ветеранів як органічну частину суспільства. Й не має бути штучного поділу з боку цивільних, коли вони відмежували ветеранів, як ту категорію, яка платить свою ціну за перемогу на війні, а інша частина суспільства почувається комфортно, делегувавши повноваження із захисту. Такого поділу не повинно бути», — каже ветеран Марко Мельник.

     Кожна з програм матиме свою тему й спікера. Гості з ведучими обговорюватимуть права, можливості, психологічну підтримку, реадаптацію, болі та прагнення ветеранів.

     Програма виходитиме щовівторка о 18:00 на ютуб-каналі Мілітарного. Перший випуск доступний за посиланням:

     https://www.youtube.com/watch?v=3RiFH82PdEQ

      

                            


     Грантова програма для громад та ветеранських організацій/установ від Міжнародної організації з міграції та Уряду Японії

     Міжнародна організація з міграції (МОМ) запрошує громади та ветеранські організації взяти участь у грантовій програмі МОМ, що фінансується Міністерством закордонних справ Японії.   

     Програма реалізується в межах проєкту «Стійкі та інклюзивні громади в Україні» з метою згуртування українського суспільства та посилення стійкості місцевих громад через сприяння реінтеграції ветеранів, членів їхніх сімей та сімей загиблих у цивільне життя.  

     Відбір громад та ветеранських організацій відбуватиметься на конкурсній основі шляхом подачі відповідних заявок до 10 травня 2024 року.  

     10 ветеранських організацій/установ – переможців конкурсу отримають:

     • фінансову підтримку до 15 000 євро на придбання необхідного обладнання;
     • навчальні курси для персоналу щодо посилення їхньої спроможностІ надавати якісні послуги ветеранській спільноті;
     • підтримку з боку фахівців МОМ перед та під час організації заходів.

     10 громад – переможниць конкурсу отримають: 

     • фінансову підтримку до 15 000 євро на реалізацію власних ініціатив; 
     • необхідні знання для розбудови своєї громади; 
     • підтримку з боку фахівців МОМ під час організації заходів 

     Хто може взяти участь:

     • комунальні та державні установи, громадські організації, які надають підтримку ветеранам, членам їхніх сімей, членам сімей загиблих та ветеранам з інвалідністю (надалі ветеранські організації/установи): діапазон підтримки яких може різноманітися і включати фізичну реабілітацію; психологічну допомогу, допомогу з пошуком роботи, перекваліфікацію, а також культурні, освітні та інші соціальні послуги; які зареєстровані та діють на території, підконтрольній Уряду України, в усіх областях, де безпекова ситуація дозволяє проведення заходів;
     • територіальні громади (згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування»); 
     • окремі об'єднання  мешканців у межах села, селища чи міста; 
     • із територій, підконтрольних Уряду України, в усіх областях,  де безпекова ситуація дозволяє проведення  заходів; 
     • з ініціативною групою не менше 15 осіб, включно з ветеранами, особами з інвалідністю, представниками національних меншин тощо. 

     Усі деталі та інструкції подачі заявки доступні за посиланнями: для громад: https://ukraine.iom.int/uk/news/hrantova-prohrama-dlya-hromad-vid-mizhnarodnoyi-orhanizatsiyi-z-mihratsiyi-ta-uryadu-yaponiyi;     

     для ветеранських організацій/установ:

     https://ukraine.iom.int/uk/news/hrantova-prohrama-dlya-veteranskykh-orhanizatsiy/ustanov-vid-mizhnarodnoyi-orhanizatsiyi-z-mihratsiyi-ta-uryadu-yaponiyi.    


     Розпочато відбір для участі у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених»

      

     Міністерство у справах ветеранів України відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2024 рік здійснює організацію та підготовку національної збірної команди України до участі у міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених», які відбудуться 08 - 16 лютого 2025 року у м. Ванкувер та м. Вістлер, Канада.

     З метою належної підготовки до участі у зазначених міжнародних змаганнях з 31 травня по 02 червня 2024 року проводяться Всеукраїнські змагання з відбору кандидатів до складу національної збірної команди України для участі у міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених 2025» з адаптивних видів спорту.

     До участі у Всеукраїнських змаганнях з відбору кандидатів до складу національної збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених 2025» запрошуються особи, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, до здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (період з 2014 року – до сьогодні), з числа:

     - військовослужбовців, поліцейських, та осіб з їх числа, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових  обов’язків у зоні бойових дій;

     - осіб, звільнених з військової служби, служби у правоохоронних органах;

     - ветеранів війни (учасники бойових дій, статус яким встановлено згідно з пунктами 21 - 25 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») та особи з інвалідністю внаслідок війни, яким статус встановлено згідно з пунктами 11 - 16 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

     Реєстрація учасників проводиться з 08 квітня до 21 квітня 2024 року, умови проведення, анкета учасника та актуальна інформація щодо реєстрації учасників розміщена на сайті Міністерства у справах ветеранів України за посиланням: https://eveteran.gov.ua/services/uchast-u-vseukrayinskih-zmagannyah-igri-neskorenih.

      

     Ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин запрошують взяти участь у програмі з навчання та працевлаштування «Разом»

      

     Оголошено прийом заявок на участь у програмі з навчання та працевлаштування «Разом» – унікальному проєкті для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин, який реалізує Національна енергетична компанія «Укренерго» спільно з Українським ветеранським фондом за підтримки Lobby X, Veteran Hub та The Israel Trauma Coalition (ITC).

     Ця програма дасть можливість опанувати нову професію та стати професійними електромонтерами/електромонтерками з обслуговування підстанцій. Така ініціатива запроваджена для швидкої адаптації ветеранів до нових цивільних професій та підтримки їхніх близьких.

     Програма створена для людей, які не мають навичок та знань для побудови кар’єри в енергетичному секторі, проте бачать свої перспективи саме у цій галузі. «Укренерго» запрошує до співпраці насамперед мешканців невеликих міст та сіл – населених пунктів, де немає широкого вибору спеціальностей. Після завершення курсу його учасники отримають всі необхідні знання та вміння, щоб реалізувати себе на новій цікавій роботі.

     Наголошуємо, що до навчання, крім ветеранів та ветеранок, запрошуються і члени родин військовослужбовців. 

     Окремо звертаємо увагу, що для участі в програмі не потрібно мати профільну освіту, знання з питань енергетики, досвіду роботи. Головне – бажання навчатися та працювати.

     Учасникам програми пропонують:

     - офіційне працевлаштування та оплату праці з першого дня навчання;

     - освітню програму, затверджену Міністерством освіти;

     - безкоштовний курс навчання тривалістю в 20 тижнів, який передбачає проживання, харчування та проїзд до навчального центру в передмісті м. Вінниці.

     Упродовж 3 тижнів учасники здобуватимуть теоретичні знання у навчальному центрі, після чого на тих чекає оплачуване стажування на робочому місці до вересня. 

     Опановуючи нову професію за фахом «електромонтер / електромонтерка з обслуговування підстанцій», ви навчитеся:

     - обслуговуванню обладнання електропідстанції;

     - забезпеченню оптимального режиму роботи за основними параметрами (напруга, навантаження, температура тощо);

     - контролю за станом та режимом роботи обладнання електропідстанції;

     - діагностиці й усуненню несправностей в роботі обладнання мережі;

     - впорядкуванню документації і веденню добової відомості згідно зі стандартами компанії.

     Заявки на участь у програмі можна подавати до 19 квітня включно, оголошення результатів відбору – до 1 травня, початок навчання – вже у травні.

     Всі деталі програми на сайті за посиланням: https://ua.energy/together.html


     «Єдина ветеранська лінія»

      

     Міністерством у справах ветеранів України спільно з Товариством Червоного Хреста України з 20 березня ц.р. запущено телефонну «Єдину ветеранську лінію», яка працює щодня з 8 до 20 години.

     Дзвінки на «Єдину ветеранську лінію» 0 800 505 217 є безоплатними.

     Це спеціальна телефонна лінія для надання консультацій та підтримки для ветеранської спільноти, членів їх сімей та родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

     На лінію можна звертатися з питань психосоціальної підтримки (можливості отримання психологічної допомоги та підтримки), з питань пільг для учасників бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих, з житлових питань, грошової допомоги та компенсації, медичних питань. Також можна звертатися з питань медичної реабілітації та лікування, встановлення факту отримання поранення.


     Кабмін затвердив виплати до Дня Незалежності

     Кабінетом Міністрів України 02 квітня 2024 року затверджено постанову за № 369, якою визначено розміри разової грошової виплати до Дня Незалежності України.

     Допомога виплачуватиметься до 24 серпня 2024 року у таких розмірах:

     особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

     - I групи — 3 100 гривень;

     - II групи — 2 900 гривень;

     - III групи — 2 700 гривень;

     учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1 000 гривень;

     особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3 100 гривень;

     членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 650 гривень;

     учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 450 гривень.


     Програма професійного розвитку для ветеранів

     Громадська організація «Школа врядування» та Києво-Могилянська школа врядування імені Андрія Мелешевича запрошують ветеранів і ветеранок на безкоштовне навчання за Сертифікатною програмою «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення» (далі – Сертифікатна програма).

     Старт навчання запланований на 22 квітня 2024 року. Прийом заявок триватиме до 08 квітня включно.

     Сертифікатна програма погоджена Національним агентством України з питань державної служби та впроваджується в рамках проєкту «Розширення професійних горизонтів: професійний розвиток ветеранів та ветеранок для кар’єри на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування». Проєкт втілюється за сприяння Програми реінтеграції ветеранів IREX, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.

     Мета – сприяти професійному розвитку та підвищенню кваліфікації ветеранів та ветеранок, які прагнуть пов’язати свою професійну кар’єру з державною службою та місцевим самоврядуванням. Після навчання учасники та учасниці отримають відповідні знання, навички та компетентності для успішного зарахування у кадрові резерви, проходження конкурсів на посади, працевлаштування та подальшої роботи в органах державної влади.

     Детальніша інформація про Сертифікатну програму та умови відбору за посиланням: http://bit.ly/3uXJFoh.

      


     Майже кожен другий українець допускає, що може стати ветераном

      

     41% опитаних українців допускають, що можуть стати ветераном у майбутньому, 53% — протилежної думки.

     Про це свідчать дані четвертого загальнонаціонального опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві», проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» спільно з Українським ветеранським фондом.

      

     Про можливість стати ветеранами найчастіше кажуть мешканці західних регіонів, наймолодші респонденти, чоловіки, та ті, хто мають родичів і близьких, котрі воювали з 2014 року і зараз.

     «Особливу увагу варто звернути на тривожний тренд зниження довіри до ветеранів періоду АТО/ООС, згідно з опитуванням. Це може свідчити про наростаючу стигматизацію ветеранів і потенційне поглиблення проблем із їхньою соціалізацією та адаптацією. Якщо ця тенденція продовжиться, можливо, ми станемо свідками подібних сценаріїв стосовно ветеранів, які наразі воюють, після їх повернення додому», — каже Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

     Попри зростання кількості родин, у яких є люди, котрі воюють, все ж опитування фіксує зниження рівня абсолютної довіри цивільного населення до ветеранів різних категорій та військових.

     «76% опитаних вважають, що суспільство сьогодні поважає ветеранів. Водночас у порівнянні з опитуванням у вересні 2023 їхня кількість майже не змінилася (у вересні таких було 79%). Протилежну думку сьогодні мають 18%. Більше таких серед мешканців західних регіонів та молоді», — наголосив Любомир Мисів, заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг».

     67% українців вважають, що для ветеранів однією з головних проблем буде нерозуміння з боку суспільства. У той час опитування, проведене Українським ветеранським фондом в січні 2024 року серед ветеранів показало, що 63,3% ветеранів зіштовхнуться з нерозумінням з боку суспільства.

     «Ми регулярно провидимо загальнонаціональні опитування серед цивільного населення та аналізуємо потреби й настрої ветеранів. Наразі фіксуємо зростання стигматизації захисників. До прикладу, за результатами загальнонаціонального опитування 86% українців вважають, що ветерани зіштовхнуться з психоемоційною нестабільністю у той час, коли останній аналіз настроїв ветеранів вказує, що лише 50,5% ветеранів вважають цю проблему ймовірною», — каже Юлія Кіріллова, начальниця навчально-аналітичного відділу Українського ветеранського фонду.

      

     Більше деталей по опитуванню можна переглянути на сайті Українського ветеранського фонду.

      

     Опитування проведено 2-5 березня 2024 року. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

      

     Інформація на сайті Українського ветеранського фонду - https://veteranfund.com.ua/2024/03/13/kozhen-druhii-ukrainets-dopuskae-scho-mozhe-stati-veteranom/

      

      


     Як отримати компенсацію на придбання житла: хто має право, куди звертатися, перелік документів

      

     У Державному бюджеті на 2024 рік на забезпечення житлом ветеранів війни, членів родин загиблих Захисників і Захисниць закладено майже 5,75 млрд грн. Це дозволить до кінця цього року виплатити компенсацію на придбання житла понад 2000 особам за трьома програмами Мінветеранів.

     Тож фахівці Міністерства розробили детальну інфографіку порядку компенсації на придбання житла.

     У ній докладно розписано:

     хто має право на отримання компенсації

     куди звертатися

     які документи слід підготувати

      

     Усі відповіді на ці питання і не тільки –у нашій інфографіці


     Як стати надавачем послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей та отримати відшкодування від Мінветеранів

     Цьогоріч в Україні впроваджується безоплатна психологічна допомога для ветеранів та їхніх родин. Зокрема, Мінветеранів відшкодовуватиме вартість наданих послуг спеціалізованим закладам різних форм власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги з психологічної допомоги.

     Для цього Міністерством розроблено трирівневу систему організації та надання таких послуг, яка дозволить забезпечити швидкий доступ ветеранів та їхніх рідних до кваліфікованої психологічної допомоги.

     Перший рівень – соціально-психологічна підтримка та супровід. Другий рівень – психологічна допомога. Послуги можуть також надаватися у сімейній та груповій формі чи дистанційно. Третій рівень – комплексна медико-психологічна допомога. Вона надається мультидисциплінарними командами мінімум з чотирьох фахівців (1 лікар-психіатр та 3 психотерапевти/психологи).

     Зокрема, на другому та третьому рівнях Мінветеранів відшкодовує надавачам вартість наданих послуг, а саме:

     ▪ 254,18 грн (без ПДВ) – на одну особу протягом однієї години роботи одного фахівця із надання послуг в індивідуальній формі – на другому рівні;

     ▪ 153 100 грн (без ПДВ) – глобальна ставка на місяць на одну команду з чотирьох фахівців за умови надання послуг із психологічної допомоги 50 і більше отримувачам послуг протягом місяця – на третьому рівні. (Можуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти).

     Послуги можуть надаватися стаціонарно та/або амбулаторно, та/або дистанційно.

     Щоб стати надавачем послуг та отримувати відшкодування від Мінветеранів, потрібно подати заяву до Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей (для другого та третього рівнів).

     Тож фахівці Мінветеранів розробили покрокову інструкцію подання заяви для внесення до відповідного Реєстру через “Кабінет надавача” https://veteranpsycho-help.mva.gov.ua/login

     Після включення до Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей, ви отримуєте наступні переваги:

     ▪ гарантована державою оплата послуг;

     ▪ можливість вільно формувати графік;

     ▪ можливість бути серед перших – інформація про вас, як психолога буде розміщена на офіційних ресурсах Мінветеранів, в тому числі в соцмережах;

     ▪ сприяння Мінветеранів при проходженні відповідного підвищення кваліфікації;

     ▪ долученість до повноцінного повернення ветеранів та членів їх сімей у громади;

     ▪ можливість діяти заради Перемоги.

      

     Детальніше – у нашій інфографіці.


     Ветерани та їхні родини можуть отримати 1,5 млн грн гривень на відкриття та розвиток бізнесу

      

     Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів України 6 березня починає відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу «Варто почати власну справу».

     За умовами конкурсу, на започаткування чи розвиток власної справи можна отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень.

     Приймання заявок триватиме з 6 до 18 березня 2024 року.

     Більше про умови та покрокову інструкцію — на сайті Українського ветеранського фонду: https://veteranfund.com.ua/.../varto-pochaty-vlasnu-spravu/

     Запитання та уточнення щодо поданого аплікаційного пакета надсилайте на пошту [email protected] з обов’язковим зазначенням теми листа «Конкурс Проєктів «Варто почати власну справу» та номеру заявки.


     До уваги роботодавців

     Громадська організація «Центр зайнятості Вільних людей» оголошує набір компаній та організацій Чернігівської області для участі в проєкті «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній», діяльність якого спрямована на інформування та розширення обізнаності роботодавців щодо особливостей реінтеграції ветеранів в колективи, розробки програм та рекомендацій щодо організації умов та облаштування робочих місць, інформування колективів щодо особливостей комунікації та взаємодії з ветеранами.

     У рамках проєкту компанії не лише навчаться комунікувати та працювати зі своїми мобілізованими працівниками, але й розумітимуть як наймати працівників-ветеранів, отримають інструменти та дієві поради, які сприятимуть  поверненню та реадаптації  ветеранів на роботу. 

     Участь в проєкті безоплатна.

     Проєкт складається з двох етапів:

     Базова навчально-консультаційна програма - складається з двох тренінгів «Особливості комунікації та ефективної взаємодії з ветеранами» та «Як розробити дієву програму реінтеграції ветеранів у компанію: підходи, принципи, інструменти».

     Період проведення: січень-лютий 2024 року.

     Поглиблена навчально-консультаційна програма для відібраних компаній. Після участі в першому етапі проєкту три компанії отримають можливість підтримки у розробці та впровадженні індивідуальної програми реінтеграції ветеранів відповідно до своїх потреб та запитів. Програми можуть включати дослідження потреб ветеранів у компанії, розробку алгоритмів повернення до роботи ветеранів на свої робочі місця, повернення до професійної діяльності ветеранів з інвалідністю, створення для них можливостей перекваліфікації та нових професійних можливостей, особливості підтримки та повернення жінок- ветеранок.

     Період проведення: березень - липень 2024 року.

     Як зареєструватися?

     Заповніть, будь ласка, анкету за посиланням:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOji1zQKP7NHIUXvWarPActEN_1AGxwPBOHYBV_W_jE8XSJg/viewform

     Проєкт реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швеції та Швейцарії.


     Ветеранам війни та членам їх родин

      

     У місті Славутичі Вишгородського району Київської області діє Соціально-психологічний центр, який на загальнодержавному рівні надає послуги ветеранам війни та членам їх родин.

     Основні види послуг, що надаються установою:

     - правові: консультації юристконсульта (в режимах офлайн і онлайн): допомога в оформленні запитів, звернень, заяв і т. інше;

     - соціальні: майстер-класи, семінари, виставки, зустрічі з фахівцями тощо;

     - психологічні: консультації психолога (в режимах офлайн і онлайн); тренінги з формування навичок першої допомоги у кризовій ситуації, профілактики девіантної поведінки та суїцидів, шляхів набуття стійкості в ситуації життєвої втрати та інших кризових подій, попередження домашнього насильства; групи підтримки для членів сімей ветеранів, бійців ЗСУ і тероборони, членів сімей загиблих бійців;

     - фізкультурно-оздоровчі: заняття у тренажерному залі; фізкультурно-оздоровчі заходи на свіжому повітрі; масаж з використанням масажного крісла;

     - інформаційні: психоедукація для цільових груп з використанням друкованих та електронних ЗМІ; розвиток спільнот ветеранів та членів їх сімей у месенджерах і соціальних мережах; заходи щодо підвищення психологічної культури цільових груп.

     При Центрі діє служба психологічної та правової допомоги «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ» для ветеранів війни та членів їх сімей. Мета діяльності служби – розширення доступу до кваліфікованих психологічних послуг і правової підтримки ветеранів та їх близьких.

     Номер Телефону довіри: 095 945 69 40, 067 850 91 16.

     Графік роботи: понеділок – п’ятниця з 9.00 до 18.00. Перерва з 13.00 до 14.00.

      

      


     Відкриваємо для ветеранів світ ІТ

      

     Український ветеранський фонд разом з партнерами Lobby X запрошує ветеранів і ветеранок опанувати професію ІТ-фахівців на безоплатних курсах.

     Ми допоможемо з «нуля» вивчити або підвищити рівень володіння навичками:

     мови верстки та програмування;

     розробку веб-сайтів і застосунків;

     створення клієнт-серверних додатків;

     написання баз даних.

     А також курс допоможе у написанні ваших проєктів і підготовці до проходження кваліфікаційних тестів.

     Навчання можливе як у групах, так й у форматі індивідуальних занять з ментором.

     Боїтеся нового? Розуміємо, і готові пройти цей шлях разом з вами.

     Тож спробуйте себе у новій професії — реєструйтеся: https://cutt.ly/KwH3SvQf

      


     Міністерство у справах ветеранів України провело Всеукраїнський відбір до національної збірної команди України для участі в міжнародних змаганнях «United States Air Force Trials”

     Змагання, що включали вісім видів адаптивного спорту, були організовані Мінветеранів, спільно з ГО «Ігри Інвіктус Україна», ГО «Повернись живим» та БО «Стратком Україна» і є частиною Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та змагань України на 2023 рік.

     Загалом, до участі у спортивних змаганнях, які тривали з 12 по 14 грудня, приєдналося близько 170 ветеранів війни та чинних військовослужбовців. З них 30 учасників представлятимуть українську ветеранську та військову спільноту на міжнародній арені, а саме — у Сполучених Штатах Америки вже цієї весни. Передував змаганням двотижневий навчально-тренувальний збір із загальної фізичної підготовки. Вже у січні учасників збірної національної команди України обере спеціальна комісія.

     Розпочалися відбіркові змагання «United States Air Force Trials 2024» з урочистого відкриття, ведучим якого був Олександр Будько, з позивним  «Терен». Олександр — ветеран російсько-української війни.

     Організатори насамперед зауважили: ці змагання сприятимуть одужанню та реабілітації військовослужбовців і ветеранів війни, які отримали травми, поранення чи захворювання під час виконання своїх службових обовʼязків. А ще серед основних цілей «United States Air Force Trials 2024» – залучати якомога більше ветеранів та військових до фізичних занять, популяризувати адаптивні види спорту серед ветеранів.

     Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час відвідин змагань в межах Всеукраїнського відбору до складу Національної збірної команди України на участь в United States Air Force Trials зауважила: «Активне заняття ветеранами адаптивними видами спорту – це перемога над собою на шляху відновлення та повернення до мирного життя». За результатами відбору команда з 30 учасників представлятиме нашу країну на міжнародних змаганнях у Лас-Вегасі, штат Невада, США.

     Заступник міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець відзначила, що такі тренувальні збори є важливими для ветеранів, зокрема для новачків у спорті, адже вони дозволяють краще адаптуватися та підготуватися до змагань. Вона також подякувала тренерам за роботу, що надихає і підтримку учасників.

     Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, говорила про необхідність змін у законодавстві для інтеграції адаптивного спорту у загальну спортивну систему. Вона підкреслила, що це допоможе створити кращі умови для занять спортом ветеранами, включаючи підготовку професійних тренерів та створення належних спортивних баз.

     Руслана Величко-Трифонюк, в.о. Виконавчого директора Українського ветеранського фонду, підкреслила значення підтримки захисників в спортивних змаганнях. Адже участь у спорті не тільки сприяє фізичному відновленню ветеранів, але і є важливою частиною їхньої соціальної адаптації та психологічного відновлення.

     Блог Українського ветеранського фонду на платформі інформаційного партнера Tribuna, присвячений популяризації ветеранського спорту, читайте за посиланням - https://ua.tribuna.com/uk/blogs/fondveteraniv/

      

     ФОТО/ВІДЕО зі змагань та нагородження за покликанням https://drive.google.com/drive/folders/1YYoKQpPlmKnbHVJdcL7OcefOadp9eaMW


     Уряд удосконалив спосіб організації та надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей

     Кабінетом Міністрів України 04 грудня 2023 року прийнято постанову № 1270, якою вносяться зміни до Порядків та умов надання безоплатної психологічної допомоги (постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 497 та від 29 листопада 2022 року № 1338).

     Йдеться про збереження та відновлення психічного здоров’я осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни і членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

     Даним документом удосконалено спосіб організації та надання послуг із психологічної допомоги, яка дозволить забезпечити швидкий та безкоштовний доступ до кваліфікованої психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей з метою подолання наслідків стресу та покращення стресостійкості,  забезпечити профілактику виникнення та загострення психічних розладів, підвищити рівень якості життя цільових категорій отримувачів послуг.

     Порядком № 1338 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2023 р. № 1270) передбачено 3-рівневу систему надання психологічної допомоги ветеранам, запроваджено ведення Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги.

     Метою надання психологічної допомоги є збереження та відновлення психічного здоров’я, загального благополуччя та якості життя, профілактика та попередження розвитку психічних та поведінкових розладів отримувачів послуг; подолання складних життєвих обставин; зниження частоти та тяжкості наслідків травматичних подій для психічного здоров’я особи; попередження інвалідності.

     Своєю чергою Мінветеранів здійснюватиме відшкодування вартості наданих послуг із психологічної допомоги на підставі поданих в установленому порядку звітів про послуги, які надані у звітному періоді відповідно до укладених договорів в межах бюджетних асигнувань, передбачених на відповідний період, та актів наданих послуг на рахунки суб’єктів надання послуг, зазначені у договорах про відшкодування вартості послуг.

     Також вищезазначеним Порядком створено умови для залучення недержавних надавачів послуг, забезпечивши погодинну оплату у розмірі 254,18 грн (без податку на додану вартість).

     На третьому рівні залучаються надавачі послуг із психологічної допомоги з числа тих, ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики проте не уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із НСЗУ. Відшкодування визначено як глобальна ставка на місяць на одну команду з чотирьох фахівців та становить 153 100 гривень (без податку на додану вартість).

      

      


     Розпочато прийом заявок на конкурс #Варто: Єднання.

      

     Маєте ідею проєкту для ветеранів, але потребуєте коштів на реалізацію? Отримайте 2,5 мільйони гривень від Українського ветеранського фонду Мінветеранів. Ми починаємо прийом заявок на конкурс #Варто: Єднання.

     Громадські організації, які переможуть, матимуть від 800 тис. грн до 2,5 млн грн на проєкт для ветеранів і їхніх родин.

     Як взяти участь у конкурсі?

     Прочитайте деталі: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-unity/

     Розпишіть план проєкту

     Подайте заявку на конкурс до 16 листопада 2023 року, 23:59 за київським часом

     Чекайте результатів 15 грудня 2023 року

     Єднаймось заради вдячності ветеранам і їхнім близьким.

     Готуйте проєкти та подавайтесь. Ми підтримаємо вас фінансово, як і 16 громадських об’єднань, переможців попередніх конкурсів.

     Програма конкурсів «ВАРТО: ЄДНАННЯ» фінансується за кошти державного бюджету через Український ветеранський фонд Мінветеранів. Дофінансування здійснюється за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

      


     Розпочато відбір на міжнародні спортивні змагання

     «United States Air Forse Trials 2024»

      

     Міністерство у справах ветеранів України відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2023 рік та на запрошення Військово-повітряних сил США (програма Air Force Wounded Warrior (AFW2) здійснює організацію та забезпечення підготовки збірної команди України для участі у 2024 році у міжнародних змаганнях «United States Air Force Trials», які відбудуться 04-16 березня 2024 року у м. Лас-Вегасі, штат Невада, США.

     З метою належної підготовки до участі у зазначених міжнародних змаганнях з 01 по 14 грудня 2023 року проводяться навчально-тренувальний збір та Всеукраїнські змагання з відбору кандидатів до збірної команди України для участі в міжнародних змаганнях «United States Air Force Trials 2024» з адаптивних видів спорту.

     До відбору до складу національної збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях «United States Air Force Trials 2024» запрошуються особи, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, до здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (період з 2014 року – до сьогодні), з числа:

     - військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та особи з їх числа, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій;

     - осіб, звільнених з військової служби, служби цивільного захисту, служби у правоохоронних органах;

     - ветеранів війни (учасники бойових дій, статус яким встановлено згідно з пунктами 21-25 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів 2 війни, гарантії їх соціального захисту») та особи з інвалідністю внаслідок війни, яким статус встановлено згідно з пунктами 11-16 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

     Реєстрація учасників зазначених змагань проходить з 24 жовтня до 16 листопада 2023 року.

     Умови проведення, анкета учасника та актуальна інформація щодо участі розміщена на сайті Міністерства у справах ветеранів України за посиланням:

     https://mva.gov.ua/ua/news/rozpochato-reyestraciyu-vidboru-kandidativ-do-skladunacionalnoyi-zbirnoyi-komandi-ukrayini-dlya-uchasti-u-mizhnarodnih-zmagannyahunited-states-air-force-trials.


     Анонімне опитування від Українського ветеранського фонду

     У вересні поточного року, за ініціативою Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України, Соціологічна група “Рейтинг” провела ІV Загальнонаціональне опитування. У рамках цього дослідження визначалось актуальне ставлення суспільства до ветеранів російсько-української війни, уявлення про образ ветерана, потреби та можливі проблеми, з якими стикаються ветерани у цивільному житті.

     Наразі Українським ветеранським фондом проводиться анонімне опитування серед ветеранів російсько-української війни, метою якого є дізнатись потреби, проблеми та сприйняття у суспільстві ветеранів. Інформація, отримана в результаті опитування, буде використана для аналізу, порівняння результатів двох опитувань та обрання напрямку роботи для добробуту ветеранів

     Взяти участь можна за посиланням: https://bit.ly/3rL0CjV


     Надання статусу учасника бойових дій цивільним особам, які брали безпосередню участь у захисті України

     Урядом внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413, що визначають процедуру встановлення статусу учасника бойових дій (УБД) цивільним особам, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року самостійно або у складі добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

     Рішення про надання статусу УБД таким особам буде прийматися міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб, утвореною Мінветеранів.

     Для надання статусу УБД таким особам необхідно подати на розгляд вищезазначеної комісії документи, які підтверджують їх участь у бойових діях, а саме:

     - довідку, видану командиром (начальником) військової частини у взаємодії з якою особа сама або у складі добровольчого формування брала безпосередню участь у здійсненні заходів із захисту України (згідно з додатком 6 до постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413);

     - у разі відсутності вищезазначеної довідки – нотаріально завірені свідчення не менше ніж трьох свідків (з числа військових, яким вже встановлений статус УБД, одним із яких є командир підрозділу, в зоні відповідальності якого перебувала особа або добровольче формування) про період безпосередньої участі в здійсненні заходів із захисту України.

     У той же час особи, які отримали поранення, контузію, каліцтво, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю, самокалічення) та не мають відповідної довідки, подають на розгляд комісії:

     - нотаріально завірені свідчення не менше ніж двох свідків (з числа військових, яким вже встановлений статус УБД) про період безпосередньої участі таких осіб в здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України;

     - медичні документи, що підтверджують отримання особою поранення, контузії, каліцтва під час безпосередньої участі у здійсненні таких заходів.

     У разі прийняття Міжвідомчою комісією по встановленню статусу позитивного рішення посвідчення учасника бойових дій вищезазначеним особам видає Мінветеранів.


     Український ветеранський фонд запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин. За програмою відшкодовується 20 тисяч гривень на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи. Подавати заявки можуть ветерани, ветеранки, дружина, чоловік, батько, матір, дитина (у тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих Захисників.

      

     Що можна купити?

     ▪️Лампочки з акумуляторами, світлодіодні лампи

     ▪️Зарядні станції

     ▪️Ліхтарі на батарейках, акумуляторах або механічні

     ▪️Павербанки для телефона чи інших пристроїв, які потребують живлення (ноутбуки, ліхтарики тощо)

     ▪️Дизельний чи бензиновий генератор

     ▪️Джерело безперебійного живлення

     ▪️Акумуляторні або сонячні батареї

      

     Щоб отримати грошову компенсацію, потрібно заповнити заявку за посиланням: https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/

     ▪️купіть обладнання і збережіть чек

     ▪️додайте посвідчення УБД або документ, який підтверджує родинні зв’язки з ветеранами чи загиблими захисниками

     ▪️отримайте кошти на рахунок протягом 10 днів після погодження заявки

     Необхідно звернути увагу, що ім’я платника та ім’я заявника мають збігатись.

      

     Даний проєкт діятиме до завершення воєнного стану.


     Можливість для ветеранів, ветеранок та їхніх сімей

      

     Програма реінтеграції ветеранів надає стипендії розміром у 500$ на короткострокові навчальні програми та курси. Подавайся та отримуй грант на навчання або перекваліфікацію.

     Тематика курсів може бути будь-якою. До прикладу, у попередніх раундах конкурсу учасники обирали програми у таких напрямах: відеомонтаж, бізнес-аналітика, програмування та тестування, рентгенологія, косметична медицина, дизайн та фотографія, психологія, комунікації, іноземні мови.

     Та обмежень немає і ти можеш обрати будь-яку. А також можеш суміщати навчання з роботою, лікуванням та реабілітацією.

     Реєстраційна форма тут: https://forms.gle/d7FstKsbMf9ydvsv6

     Заповнюй її та встигни скористатися можливістю.

     Дедлайн: 1 жовтня, 23:59.

     Та перед подачею заявки читай більше про умови участі тут: https://bit.ly/3LE3DJI

     Етапи конкурсу:

     1. Оцінювання аплікаційних форм учасників та учасниць
     2. Короткі інтерв'ю з півфіналістами

     А ще дивись історії ветеранів та ветеранок, які вже завершили навчання:

     https://rb.gy/rwa42

     http://surl.li/lbnlx


     Уряд розширив категорію тих, хто може отримати фінансову підтримку від Українського ветеранського фонду

      

     Постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 982 удосконалено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

     Такі зміни дозволять збільшити коло осіб, які матимуть право брати участь у конкурсах Українського ветеранського фонду на отримання фінансування у для реалізації проєктів, що спрямовані на реінтеграцію наших Захисників та їхніх рідних, підтримку ветеранського підприємництва, сприяння у працевлаштуванні.

     Відтепер взяти участь у конкурсних програмах, крім ветеранів війни та членів родин загиблих Захисників і Захисниць України, зможе другий з подружжя ветерана — дружина або чоловік.

     Зокрема, право на отримання фінансової підтримки мають дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи-підприємці, у разі, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення ïx фізичного та психічного здоров’я.

     Також до одного року зменшили термін реєстрації юридичних осіб та громадських об’єднань зі статусом юридичної особи, засновниками яких є члени сімей загиблих Захисників та Захисниць України.


     Кожен військовослужбовець може безкоштовно отримати якісну дерматологічну допомогу.

     Громадська організація «Українська національна Асоціація псоріазу» та  DermGard розпочали свою роботу.

     Дерматовенерологічна гвардія України – це спілки лікарів-дерматовенерологів, які у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерства оборони України та волонтерськими організаціями вирішують питання безкоштовної допомоги в лікуванні та профілактиці дерматовенерологічних захворювань військовослужбовців та ветеранів України. Також розробляють програми та механізми дерматологічної допомоги особам, які втратили кінцівки та потребують подальшого протезування.

     Кожен військовослужбовець України може отримати допомогу лікаря, залишивши заявку на консультацію – https://dermguard.org/telemedicina/


      


     Розширено перелік медичних послуг, що надаюся закладами охорони здоров’я Захисникам і Захисницям України

     До обласної Програми соціальної підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, у Чернігівській області на 2019-2023 роки, внесено зміни, якими розширено перелік медичних послуг, що надаюся закладами охорони здоров’я Захисникам і Захисницям України, а також категорії осіб, що можуть скористатися цими послугами.

     Відповідно до внесених змін, Захисники і Захисниці, які проживають у Чернігівській області або тимчасово перебувають у військових частинах, що дислокуються на території Чернігівської області, крім стоматологічної ортопедичної (зубопротезування з використанням дорого вартісних сучасних матеріалів і технологій) послуги, можуть отримати послуги із стоматологічної терапевтичної, стоматологічної хірургічної, та ортодонтичної допомоги. Також Захисники і Захисниці України мають право на безкоштовне забезпечення, за медичними показаннями, штучними кришталиками, при проходженні лікування в умовах стаціонару.

     Для цілей цієї Програми до категорії Захисників і Захисниць України відносяться:

     учасники бойових дій - відповідно до пунктів 19-25 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

     особи з інвалідністю внаслідок війни - відповідно до пунктів 10-16 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

     особи, які брали або беруть безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.


     Якомога швидше до рідних.

     🚄 Укрзалізниця надає право військовослужбовцям скористатись спецрезервом квитків.

      

     📌 Найперше, що потрібно зробити,

      - звернутись до чергового по вокзалу, який спрямує пасажира до військової комендатури або зателефонувати до Контактного центру Укрзалізниці на спеціально виділену гарячу лінію за номером 0 800 503 222.

      

     Поділіться важливою інформацією, яка збереже безцінний час наших захисників.


     «Варто: золоті руки»

     Український ветеранський фонд надаватиме фінансування бізнесу ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України на конкурсній основі.

     Старт прийому заявок – 28 липня 2023 року

     Останній день прийому заявок – 21 серпня 2023 року (до 23:59 за київським часом).

     Сума фінансування проєктів:

     Мінімальна запитувана сума на проєкт – 500 000 грн

     Максимальна запитувана сума на проєкт – 3 000 000 грн

     У програмі «Варто: золоті руки» можуть брати проекти:

     ● реалізація яких безпосередньо залежить від застосування  фізичної праці або експлуатації будь-якої техніки та супровідних технічних систем, такі як виробництво товарів, промисловість, будівництво, сільське господарство, транспортні послуги тощо;

     ● спрямовані на надання соціальнопобутових послуг, такі як перукарські послуги, послуги з прибирання та інші, до реалізації яких, як провило, залучаються представники виробничих професій (випускники професійно-технічних навчальних закладів).

     Право на отримання фінансової підтримки в рамках даного конкурсного відбору проєктів мають:

     ● ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані відповідно до вимог                             законодавства як фізичні особи-підприємці;

     ● юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

      

     З більш детальною інформацією щодо порядку проведення та умов участі у конкурсному відборі проєктів заявники можуть ознайомитись на сайті Українського ветеранського фонду за посиланням:

     https://veteranfund.com.ua/contests/varto_zr/

      

     Подати заявку на участь в програмі ви можете за посилання:

     https://veteranfund.com.ua/contests/varto_zr/

      

     Запитання та уточнення надсилайте на електронну пошту:

     [email protected]

     У темі листа обов’язково необхідно вказувати: «Варто: золоті руки» або звертатися за номером телефону: +380 (98) 009 48 72


     Дослідницькою організацією Vox Populi на замовлення ICAP Єднання, у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», проводиться дослідження «Організацій громадянського суспільства, які працюють у ветеранській сфері».

     Метою проведення онлайн анкетування є вивчення потреб, запитів, можливостей і побажань організацій громадянського суспільства до співпраці із міжнародними організаціями. Це опитування допоможе ІСАР Єднання та іншим донорським організаціям краще відповідати на потреби ветеранського і про-ветеранського сектору організацій громадянського суспільства.

     Опитування можна пройти до 27.07.2023 за посиланням:

     https://ee.kobotoolbox.org/x/a6aa0zlc 


     Стартує проєкт «Розвиток сімейного бізнесу ветеранів/ок»

     Стартує набір на програму розвитку сімейного ветеранського бізнесу, в т.ч. бізнесу діючих військових та їх родин, який реалізується ГО Pro Women UA та ГО Nomad.live за підтримки Українського Ветеранського Фонду. Даний проєкт дасть змогу зняти з учасників програми стигму сприйняття «повернення з війни та неможливості себе знайти в цивільному житті».

     Програма «Розвиток сімейного бізнесу ветеранів/ок» складається з наступних блоків:

     - бізнес-табір в Карпатах протягом 7 днів;

     - менторські сесії;

     - робота з психологом;

     - допомога з подачами проєктних заявок на грантові та інвестиційні конкурси.

     Структура програми (6 місяців): бізнес-табір (7 днів) - щотижневі зустрічі з менторами онлайн - щомісячні зустрічі з психологом онлайн - консультації по проєктній заявці (на вимогу).

     Щоб потрапити на табір, потрібно зареєструватися: https://forms.gle/MPDUirQEp2Hn9itv8

     Дедлайн подачі заявки — 5.08 (включно). Результати надійдуть відібраним учасникам/цям не пізніше 7.08.

     Соціальні мережі:

     https://www.facebook.com/prowomenua

     https://www.facebook.com/veteranfundua

     https://www.facebook.com/nomad.today

     https://instagram.com/pro.women.ua

     https://instagram.com/veteranfundua

     https://www.instagram.com/nomad.live.today


     До Дня Незалежності українські ветерани та особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають разову грошову виплату

     21 липня, на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань» Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань».

     Відповідно до неї, держава забезпечить до Дня Незалежності України разову грошову виплату ветеранам війни, постраждалим від нацистських переслідувань, громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і відзначились, боронячи власну країну.

     Виплати до Дня незалежності громадяни отримають у розмірах від  450 грн до  3 100  грн., у тому числі, як подяку за внесок у захист країни.

     Оновлене законодавство визначає термін та розміри здійснення цієї виплати. Постанова КМУ розроблена на виконання нового закону і встановлює наступні розміри виплат для визначених категорій осіб:

     ·         особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин

     I групи ‒ 3 100 грн;

     II групи ‒ 2 900 грн;

     III групи ‒ 2 700 грн;

     ·         учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків ‒ 1 000 грн;

     ·         особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною –  3 100 грн;

     ·         члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 Ст. 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 650 грн;

     ·         члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України – 1 000 грн.;

     ·         учасники війни та колишні в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, яких було насильно вивезено на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога ‒ 450 грн.

     Довідка: розмір грошової допомоги обчислювався, виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – 2 093 грн.

     Для осіб з інвалідністю внаслідок війни:

     I групи ‒ 2 093 грн × 150 % – 3100 грн;

     II групи ‒ 2 093 грн × 140 % –  2 900 грн;

     III групи ‒ 2 093 грн × 130 % – 2 700 гривень.

     Для виплати учасникам бойових дій застосовано коефіцієнт 50% прожиткового мінімуму, для членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України – 30 % та учасникам війни – 20%.

     Прес-служба Міністерства соціальної політики,

     289-35-60,

     [email protected]


     Ветеранам та членам їхніх родин

     За підтримки USAID «Економічна підтримка Східної України» стартує реєстрація на участь у проєкті «Територія відновлення та розвитку», метою якого є стимулювання підприємницької діяльності, підвищення навичок щодо пошуку роботи та працевлаштування, надання допомоги щодо соціальної адаптації відібраних ветеранів та членів їхніх сімей, які втратили роботу внаслідок вторгнення російської федерації в Україну, у Кіровоградській, Івано-Франківській, Львівській, Чернігівській, Сумській, Житомирській, Одеській, Дніпропетрвоській, Полтавській, Київській та Закарпатській областях.  

     У ході реалізації проєкту будуть проводитися безкоштовні онлайн тренінги з працевлаштування та відкриття власного бізнесу. Тренінги почнуться вже в серпні і триватимуть до листопада. По закінченню навчальних курсів ви зможете:

     - майстерно писати резюме

     - проходити співбесіди

     - писати бізнес-план

     - розробити власний стартап

     - залучити коштів для відкриття власного бізнесу

     - просунути власну справу

      

     Спочатку на вас чекають тренінги з психологічного відновлення, далі лекції HR спеціалістів та бізнес-тренерів щодо успішного працевлаштування та відкриття власної справи. Коли ваш бізнес успішно стартуватиме, ми супроводжуватимемо вас на початку вашої діяльності, надамо менторську підтримку вашому проєкту.


     Чекаємо на ваші анкети!


     https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfQII-paU00wJRYgF47yiSfdMg1NNWxtd398htvSrQxBk4mLQ/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

      

     Проєкт реалізується ГО «СВАТОДОН» та БО «МБФ «ЗЛАГОДА»


      

     «Варто: підтримка ветеранського бізнесу»

     Український ветеранський фонд надаватиме фінансування бізнесу ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України на конкурсній основі.

     Старт прийому заявок – 27 червня 2023 року

     Останній день прийому заявок – 13 липня 2023 року (до 23:59 за київським часом).

     Сума фінансування проєктів:

     Мінімальна запитувана сума на проєкт – 500 000 грн

     Максимальна запитувана сума на проєкт – 3 000 000 грн

     Право на отримання фінансової підтримки в рамках даного конкурсного відбору проєктів мають:

     ● ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи-підприємці;

     ● юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

     З більш детальною інформацією щодо порядку проведення та умов участі у конкурсному відборі проєктів заявники можуть ознайомитись на сайті Українського ветеранського фонду за посиланням:

     https://veteranfund.com.ua/contests/varto-support-veteran-business/

     Подати заявку на участь в програмі ви можете за посилання:

     https://veteranfund.com.ua/contests/varto-support-veteran-business/

     Запитання та уточнення надсилайте на електронну пошту:

     [email protected].

     У темі листа обов’язково необхідно вказувати: «Варто: підтримка ветеранського бізнесу» або звертатися за номером телефону: +380 (98) 009 48 72


     Мінсоцполітики запустить нові підходи до фінансування соціальних послуг в Україні

     Мінсоцполітики впроваджує цілу низку пілотних проєктів, що покликані створити систему соціальної підтримки військового та ветерана на всіх етапах несення військової служби, починаючи від моменту вступу на службу і завершуючи адаптацією у громаді. Про це розповіла радниця Міністра соціальної політики України Наталія КАВЕЦЬКА під час Всеукраїнського діалогу «Громади – ветеранам».

     Подія об’єднала представників міністерств, місцевих органів влади, міжнародних донорів, парламенту, соціально відповідального бізнесу, лідерів ветеранських та волонтерських організацій з усіх регіонів України, військових.

     Як підкреслила радниця Міністра, на сьогодні Міністерство активно запроваджує нові ініціативи у сфері надання підтримки за різноманітними напрямами.

     Одним із таких є впровадження патронатної служби у військових частинах уже з липня цього року. Це дозволить працівникам цих служб брати на себе виявлення та вирішення цивільних питань і проблем військових. Крім того, служба забезпечуватиме комунікацію з родинами військових, надання психосоціальної підтримки під час виконання військової служби.

     «Ще два напрями – зміцнення соціального супроводу в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки через навчання та залучення соціальних працівників до мультидисциплінарних реабілітаційних команд у 17 медичних закладах України», – пояснила Наталія КАВЕЦЬКА.

     Також Міністерство наразі сприяє працевлаштуванню ветеранів із інвалідністю та розробляє систему підтримки для сімей військових.

     «Для чинних військових спільно з Міністерством оборони організовано програму соціального відновлення – фактично відпочинок у супроводі психологів і соціальних працівників. Програма спрямована на збереження та відновлення соціальних зв’язків, формування довірливих стосунків у сім’ї, стабілізацію психоемоційного стану, стійкість до бойової психологічної травматизації», – зауважила Наталія Кавецька.

     Вона підкреслила, що Міністерство прагне побудувати систему повноцінної соціальної підтримки для військовозобов'язаних, військових та ветеранів. Крім того, за її словами, Мінсоцполітики загалом застосовує нові підходи до фінансування соціальних послуг, переходячи від системи безпосереднього прямого фінансування установ до закупівлі послуги / оплати по факту надання послуги, де недержавні надавачі є одним із повноцінних суб’єктів надання соціальних послуг. Тому Наталія Кавецька закликала громадські організації готуватися до подачі заявок на надання цих послуг ветеранам та їхнім родинам.

     Прес-служба Міністерства соціальної політики


     Сьогодні, 09 червня 2023 року, Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації в онлайн режимі долучився до участі у заході «Всеукраїнський діалог „Громади-ветеранам“», організованому Хмельницькою міською радою та ГО «Простір Можливостей». Участь у заході, головною метою якого є актуалізація ефективних ветеранських політик для місцевої влади на прикладі конкретних проектів, взяли керівництво    м. Хмельницький та Хмельницької області, представники центральних органів виконавчої влади та місцевої влади, лідери ветеранських та волонтерських організацій, ветерани війни.

     Під час заходу було обговорено ряд питань, із яким найчастіше стикаються ветерани після повернення з фронту, серед яких, зокрема, модернізація інструментів соціальної реінтеграції ветеранів, розбудова реабілітаційних спроможностей на рівні регіонів, співпраця в контексті підготовки робочого місця та працевлаштування ветерана.


      

     Проєкт з організації безкоштовного онлайн-інтенсиву «Від Слів до Дій vol.3: українська армія edition»

     Громадською організацією «Про Вімен ЮА» у співпраці з бюджетною установою «Український ветеранський фонд» для екскомбатанток, жінок-військових та членкинь родин військових організовується безкоштовний онлайн-інтенсив «Від Слів до Дій vol.3: українська армія edition».

     Проєкт реалізується на виконання стратегії інтеграції ветеранів у мирне життя та постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року №432.

     Мета проєкту – створення умов фінансової незалежності для екскомбатанток, членів родин військових через проведення онлайн навчання. Зустрічі відбуватимуться за участю професійних фахових спеціалістів щодня з 08 по 12 травня 2023 року, тривалістю 1 година у вечірній час.

      

     Реєстрація на онлайн-інтенсив: 

     https://docs.google.com/forms/d/1bduMecEZKmxzgu79UeHELc99IgTgOZ8xgF5OgG0fRd8/viewform?edit_requested=true

      

      

     Соціальні мережі організацій:

     https://www.facebook.com/prowomenua

     https://www.facebook.com/veteranfundua

     https://instagram.com/pro.women.ua

     https://instagram.com/veteranfundua


     Уряд спростив подання заяви на призначення одноразової грошової допомоги у разі загибелі чи інвалідності Захисників і Захисниць України

      

     Постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2023 р. № 239 внесено зміни до постанови від 29 квітня 2016 р. № 336 «Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та членів сімей Захисників і Захисниць України», які спрощують подання заяви на виплату одноразової грошової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих Захисників і Захисниць України відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

     Відтепер заяву на призначення одноразової грошової допомоги можна подавати до міжвідомчої комісії, утвореної Мінветеранів, не лише у паперовій, а і в електронній формі, в тому числі і через Центри надання адміністративних послуг.

     Крім того, є можливість не подавати документи для призначення одноразової грошової допомоги, якщо необхідні для цього дані є у володінні Мінветеранів або містяться у відповідних реєстрах ї їх можливо отримати шляхом доступу до цих реєстрів, або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії.


     Урядом ухвалено постанову щодо професійної адаптації ветеранів та членів їхніх сімей

      

     Кабінетом Міністрів України 07 березня 2023 року ухвалено постанову          за № 197, якою внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України                      від 31 березня 2015 р. № 179 та від 21 червня 2017 р. № 432, які регламентують надання послуги з професійної адаптації.

     Наразі професійною адаптацією є заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, надання соціальних послуг у сфері зайнятості, підвищення професійної мобільності та конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення продуктивної зайнятості.

     Професійна орієнтація осіб відтепер здійснюється суб’єктами освітньої діяльності, міжрегіональними (регіональними) центрами зайнятості, їх філіями, іншими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання у порядку, визначеному законодавством.

     Також впроваджується періодичність отримання професійної адаптації та надання соціальних послуг у сфері зайнятості ветеранів війни та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.

     Так, особа може повторно отримати послугу з професійного навчання, але не раніше ніж через три роки після отримання такої послуги, за умови наявності підтвердженого страхового стажу не менше двох років.

     Ухвалені зміни сприятимуть підвищенню рівня зайнятості ветеранів війни, військовослужбовців, які звільняються, осіб, звільнених з військової служби та їх конкурентоспроможності на ринку праці.


     Урядом ухвалено постанову про щомісячні грошові виплати громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України

      

     На виконання Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» 20 січня 2023 року Урядом ухвалено постанову за № 79, яка забезпечить здійснення щомісячних грошових виплат громадянам, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, а також членам сімей загиблих (померлих) громадян з їх числа.

     Призначення та виплату щомісячної грошової виплати здійснюватиме Пенсійний фонд України.

     До осіб, які мають право на щомісячну грошову виплату, належать:

     1) громадяни з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України (далі – особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) та:

     - яким, починаючи з 2014 року, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка»;

     - яких, починаючи з 2014 року, нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів;

     - яких, починаючи з 2014 року, нагороджено орденом «За мужність» трьох ступенів;

     - яких, починаючи з 2014 року, нагороджено орденом княгині Ольги трьох ступенів;

     2) члени сім’ї загиблих (померлих) громадян із числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

      

     Особам, які мають право на призначення щомісячної грошової виплати  з 01 січня 2023 року відповідно до Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» та звернуться за її призначенням до 01 липня 2023 року, така виплата здійснюватиметься з 01 січня 2023 року.


      

     Завантажити : Додаток 1. Інформація про навчальний заклад.pdf

     Завантажити: Додаток 2. Інформація про програми навчання.pdf


      

     Професійна адаптація ветеранів війни та членів їх сімей

      

     Однією із соціальних гарантій для ветеранів війни, членів їх сімей є професійна адаптація, заходи якої спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

     Професійна адаптація здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

     Правом на отримання послуги із професійної адаптації можуть скористатися ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалі учасники Революції Гідності.

     На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування такі послуги можуть також отримати:

     - військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби;

     - військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби;

     - співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, та члени їхніх сімей.

      

     Для отримання послуг з професійної адаптації особа має звернутися із заявою встановленого зразка до органу соціального захисту населення за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування).

      

     Місцеві органи соціального захисту населення в межах відповідних бюджетних асигнувань окремо на кожного отримувача послуг укладають тристоронні договори про надання послуг із здійснення заходів із професійної адаптації – із суб’єктами освітньої діяльності.

     Послуга з професійного навчання надається особі одноразово в порядку черговості.


     Ветеранам війни та членам їх родин

      

               У місті Славутичі Вишгородського району Київської області діє Соціально-психологічний центр, який на загальнодержавному рівні надає послуги ветеранам війни, учасникам бойових дій, учасникам  війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам родин ветеранів та членам сімей загиблих.

               У Центрі надаються такі види послуг:

     ·       правові: консультації юриста з питань чинного законодавства в режимах офлайн і онлайн; допомога в оформленні запитів, звернень, заяв; юридичне супроводження;

     ·       психологічні: консультації психолога в режимах офлайн і онлайн; тренінги в режимах офлайн і онлайн (формування навичок першої допомоги у кризовій ситуації; психологічні навички відновлення; профілактика девіантної поведінки та суїцидів; шляхи набуття стійкості в ситуації життєвої втрати та інших кризових подій; попередження домашнього насильства тощо); групи підтримки та самодопомоги;

     ·       соціальні: майстер-класи, семінари, круглі столи, групи розвитку; тренінги з набуття психологічних навичок пошуку роботи; зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та фахівцями різних напрямків; заходи із патріотичного виховання; відзначення важливих дат та заходи зі вшанування пам’яті загиблих; технічна підтримка (друк, сканування, набір тексту тощо);

     ·       фізкультурно-оздоровчі: заняття у тренажерному залі; фізкультурно-оздоровчі заходи на свіжому повітрі; масаж з використанням масажного крісла;

     ·       інформаційні: психоедукація (психологічна просвіта); видання електронного «Вісника правової та психологічної допомоги», буклетів, листівок тощо; розвиток спільнот ветеранів та членів їх сімей у месенджерах і соціальних мережах; заходи щодо підвищення психологічної культури.

     При Центрі діє служба психологічної та правової допомоги «Телефон довіри». Мета діяльності служби – розширення доступу до кваліфікованих психологічних послуг і правової підтримки ветеранів, учасників бойових дій та їх близьких перед усім із сільської місцевості.

     Номери телефону довіри: 095 945 69 40, 067 850 91 16.

     Графік роботи: понеділок – п’ятниця з 9.00 до 18.00.

     Перерва з 13.00 до 14.00.

     Назад

      

     Версія для людей з вадами 

     зору

      

     Анкета для опитування щодо доступності публічних послуг у сфері соціального захисту населення

      

     Гарячі телефонні лінії

     "Інформація для внутрішньо переміщених осіб за телефоном "гарячої лінії"::
     (04622) 5-99-38
     Телефони в районах