Анонси

         
         
         


        Назад

        Мінсоцполітики та Рада Європи обговорили захист соціальних прав українців на тимчасово окупованих територіях

        Команда Міністерства соціальної політики на чолі із заступницею Міністра з питань європейської інтеграції Іриною Постоловською провела робочу зустріч із делегацією Ради Європи, яка здійснює моніторинг ситуації з правами людини на тимчасово окупованих територіях України. Наразі делегація працює над звітом, який щороку документує стан дотримання прав людини, зокрема в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.До складу делегації Ради Європи увійшли заступник директора з політичних питань та зовнішніх відносин Крістіан Урсе та радниця Генерального директорату з прав людини та верховенства права Катаріна Нєдєльковіч.

        «Україна продовжує вдосконалювати механізми соціальної підтримки, які діяли до початку повномасштабної агресії росії, і забезпечує їхнє функціонування навіть в умовах війни. Зокрема, гарантується рівний доступ до пенсійного забезпечення для всіх громадян, включно з тими, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, що свідчить про послідовність держави у захисті соціальних прав кожного.

        Окрему увагу ми також приділяємо питанню депортованих та примусово переміщених росією дітей. Надзвичайно важливо, щоб ця тема була чітко та системно представлена в міжнародних звітах. Адже за кожною цифрою —  дитина, позбавлена дому та безпеки. Ми маємо зробити все, щоб кожна з них повернулась додому, її історія була почута, а право на родину, освіту й захист — було повністю відновлене»,  — зазначила Ірина Постоловська.

        Україна скасувала всі дискримінаційні обмеження і забезпечила рівний доступ до пенсій для всіх громадян, зокрема, тих, хто проживає на тимчасово окупованих територіях. Якщо людина не отримує пенсію від РФ і пройшла ідентифікацію, вона може отримувати свою українську пенсію. Це можна зробити як особисто, так і онлайн — навіть за кордоном. Таким чином держава гарантує соціальний захист кожному, незалежно від місця проживання.

        Крістіан Урсе наголосив, що будь-які факти чи матеріали, які стосуються ситуації на тимчасово окупованих територіях України, матимуть важливе значення для документування порушень міжнародного гуманітарного права та стандартів у сфері прав людини, і можуть бути використані як докази у відповідних міжнародних механізмах.Звіт, що готується, базується на Європейській конвенції з прав людини, і охоплює ключові права — на життя, захист від катувань, особисту безпеку, свободу слова, совісті, релігії та інші основоположні свободи.

        Команда Міністерства соціальної політики України готова надати всю необхідну інформацію для підготовки звіту, включно з аналітичними матеріалами, статистичними даними та прикладами практичної реалізації соціальних програм. 

        За інформацією Міністерства соціальної політки України

        Назад

         

        Версія для людей з вадами 

        зору

         

         

        Гарячі телефонні лінії

        "Інформація для внутрішньо переміщених осіб за телефоном "гарячої лінії"::
        (04622) 5-99-38
        Телефони в районах