Анонси

    

   Установите Flash player для просмотра!

   Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області
   Для вирішення питань, пов'язаних з тимчасовим перебуванням, слід звертатися за телефоном "гарячої лінії":
   724-095
   Телефони в районах    


   Соціально-трудові відносини та оплата праці

   Назад

   <<<1 - 11 з 33>>> Архів
   20 Січня 2020 09:40
   Новини

   Виконання плану заходів щодо реалізації в Чернігівській області положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні станом на 01.01.2020 року

   План заходів

   29 Листопада 2018 15:10
   Новини

   Розширення форми розвитку соціального діалогу

   У рамках Угоди про співпрацю між Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області та Білоруською професійною спілкою працівників торгівлі у м. Чернігові 28-29 листопада 2018 року відбувся семінар-практикум «Соціальне партнерство: ефективність колективно-договірного регулювання на рівні підприємств. Зміцнення торгового співробітництва». Чернігівщину відвідала делегація із 14 осіб. Це були керівники підприємств, громадські профспілкові лідери Білорусі, які зацікавлені в співпраці та взаєморозвитку братніх стосунків у сфері ведення соціального діалогу.

   У цьому заході активну участь взяли Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, який координує роботу в сфері розвитку соціального діалогу, а також керівники підприємств Чернігівщини.

   В ході семінару було обговорено питання ведення соціального діалогу в Чернігівській області, змісту територіальної угоди про регулювання основних соціально-економічних принципів і трудових відносин

   29 Листопада 2018 08:29
   Новини

   Роль соціальних партнерів у реалізації питань сфери праці

   З 27 по 28 листопада 2018 року у м. Києві за сприяння МОП, секретаріатом Національної тристоронньої соціально-економічної ради для учасників соціального діалогу було організовано навчальний семінар, у якому взяла участь Чернігівщина, зокрема, представники від сторони роботодавців та органів влади, які реалізовують політику в сфері розвитку соціального діалогу на територіальному рівні. Тематика семінару була направлена на посилення ролі соціального партнерства з протидії ВІЛ/СНІДу у сфері праці.

   Соціальними партнерами області також передбачено ряд зобов’язань щодо життєзабезпечення в Територіальній угоді про регулювання основних соціально-економічних принципів та трудових відносин на 2017-2020 роки, яку було укладено між органами влади, а саме Чернігівською обласною державною адміністрацією й обласною радою та роботодавцями й підприємцями, зокрема, Обласним об’єднанням організацій

   07 Травня 2018 16:26
   Новини
   07 Травня 2018 16:23
   Новини

   На засіданні ТТСЕР 22 березня 2018 року затверджено план роботи на 2018-2020 роки

   План роботи 
   територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018-2020 роки 

   27 Лютого 2018 14:10
   Новини
   03 Січня 2018 16:41
   Новини
   26 Жовтня 2017 14:52
   Новини
   16 Листопада 2016 15:57
   Законодавство

   Внесено зміни до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці

   Кабінет Міністрів України постановою від 05 жовтня 2016 року № 741 вніс зміни до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці.

   Уряд привів ряд нормативно-правових актів КМУ у відповідність до чинного законодавства України в частині визначення органу, уповноваженого здійснювати контроль за правильністю застосування списків на пільгове пенсійне забезпечення та якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях, підготовку пропозицій щодо вдосконалення цих списків.

   У результаті втратили чинність:

   – постанова Ради Міністрів Української РСР від 01.12.1990 № 357 «Про Державну експертизу умов праці»;

   – постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.1993 № 567 «Про внесення змін і доповнень до Положення про Державну експертизу умов праці»;

   – пункт 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету

   11 Серпня 2016 15:02
   Законодавство

   Особливості оформлення колективного договору

   За статтею 10 КЗпП колективний договір укладається на основі чинного законодавства, ухвалених сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин й узгодження інтересів трудящих, власників та уповноважених ними органів.

   Згідно зі статтею 2 Закону України «Про колективні договори і угоди» (далі – Закон) колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності й господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

   За частиною 2 статті 13 КЗпП колективний договір може передбачати додаткові порівняно із чинним законодавством й угодами гарантії, соціально-побутові пільги.

   У колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема щодо:
   – змін в організації виробництва і праці;
   – забезпечення продуктивної зайнятості;
   – нормування й оплати

   27 Липня 2016 16:30
   Законодавство

   Вчасне звернення до відділення НСПП в області – запорука стабільності стану соціально-трудових відносин

   У цьому переконані працівники відділення Національної служби посередництва і примирення в Чернігівській області і додають: «Що саме оперативне вжиття спільних заходів по вирішенню суперечностей між працівниками і роботодавцями – і є гарантією успіху. В іншому випадку, долаючи проблеми порушення вимог чинного законодавства про працю, колективних договорів (угод) тощо самотужки, не уникнути дестабілізації стану трудових відносин і навіть акцій протесту».

   Покладаючись на практику, представники відділення НСПП у Чернігівській області єдині і в тому, що при сприянні врегулюванню конфліктних ситуацій необхідно, передусім, налагодити ефективну взаємодію з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями профспілок і роботодавців. Офіційне підґрунтя цього – у законах України «Про місцеві державні адміністрації» (ст. 24), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 34), «Про професійні спілки, їх права та гарантії», «Про організації роботодавців».

   На звернення багатьох зацікавлених сторін соціального діалогу до відділення НСПП у Чернігівській області надаються кваліфіковані різнобічні роз’яснення. Так, наприклад, однією із форм акцій соціального протесту є Страйк, який застосовується найманими працівниками як крайній

   <<<1 - 11 з 33>>> Архів

   Назад

   23 Грудня 2020 09:21
   14 Грудня 2020 15:18
   У Департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації щоденно, упродовж робочого дня, забезпечується відкрита «гаряча» телефонна лінія з питань соціально-трудових відносин для роботодавців області та найманих працівників за телефоном 724-092.