Департамент соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації
Анонси

  Установите Flash player для просмотра!

  Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області
  Для вирішення питань, пов'язаних з тимчасовим перебуванням, слід звертатися за телефоном "гарячої лінії":
  724-095
  Телефони в районах


  Зайнятість населення

  Назад

  Розпорядження ОДА №86 від від 26 березня 2013 року

  Про схвалення Програми зайнятості населення Чернігівської області на період до 2017 року

  Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26.03.2013 № 86
  Зміст Програми зайнятості населення Чернігівської області на період до 2017 року

  Основні показники ринку праці

  Напрями та заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення до 2017 року

   


   

   

  Виконання Програми зайнятості населення області на період до 2017 року за результатами роботи в І кварталі 2017 року

  Відповідно до Методики моніторингу створення нових робочих місць в області у 2016 році на створені нові робочі місця працевлаштовано 8352 особи,  з них у фізичних осіб – 5795 або 69,4 % від загальної кількості.  На підприємствах та в організаціях області (для найманих працівників у юридичних осіб) працевлаштовано 2557 осіб (30,6 % від загальної кількості).

  У січні-березні 2017 року в промисловому комплексі області юридичними особами створено 272 нових робочих місця. Найбільша їх кількість створена на підприємствах: ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП» Корюківського району 55, ТОВ «ПК «Пожмашина» Прилуцького району – 45, ТОВ «Тозіналі» Варвинського району – 23, ТОВ ім.. Шевченка  Ріпкинського району 14, ТОВ «Щорська меблева фабрика» Сновського району – 2, СТОВ «Віра» Городнянського району – 1, ТОВ «Нептун»  Менського району –1 та м. Чернігова –130.

  За сприяння служби зайнятості у I кварталі 2017 року на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 839 жителів малих міст, у т.ч. шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності – 2 особи.

  Продовжується розвиток активної підтримки безробітних через службу зайнятості. Упродовж  січня-березня 2017 року за сприяння служби зайнятості роботу отримали 3,4 тис. осіб, зокрема, у промисловому секторі працевлаштовано 629 безробітних (18,4 % від загальної кількості працевлаштованих).

  З метою забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня безробітних громадян потребам ринку праці, підвищення мобільності робочої сили та її продуктивності, розвитку нових професійних навичок, в області здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних громадян. У звітному періоді 1,8  тис. безробітних (за виключенням 10 осіб) проходили професійне навчання та підвищення кваліфікації за конкретними замовленням роботодавців.

  Підвищували кваліфікацію шляхом стажування – 1,2 тис. осіб. Після закінчення професійного навчання 954 особи були одразу працевлаштовані.

  Для підвищення мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних проводилися оплачувані громадські та інші роботи тимчасового характеру, до участі в яких у І кварталі 2017 року залучено 1,4 тис. безробітних осіб.

  В області посилено державний нагляд і контроль за дотриманням діючого трудового законодавства. У І кварталі 2017 року робочими групами з легалізації робочих місць здійснено 16 рейдів-перевірок суб’єктів господарювання в сфері торгівлі, лісового господарства, транспорту, під час яких виявлено 6 роботодавців, у яких встановлено факт використання праці без оформлення з особами трудових відносин. За результатами проведених перевірок зареєстровано 30 трудових договорів між фізичними особами та найманими працівниками.

  Триває робота щодо посилення соціального захисту громадян з обмеженими можливостями, запровадження нових форм і методів роботи та підвищення якості надання послуг населенню зазначеної категорії.

  Під постійним контролем знаходиться робота із забезпечення державою додаткових гарантій особам, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. У всіх базових центрах зайнятості діють індивідуальні плани робіт безпосередньо з кожним громадянином квотної категорії. Упродовж січня-березня на обліку в центрах зайнятості перебувало  7,2 тис. безробітних квотної категорії, працевлаштовано  1 тис. безробітних, з яких 7 осіб отримали допомогу по безробіттю одноразово для започаткування власної справи, 53 – працевлаштовано на нові робочі місця, за створення яких роботодавцям компенсується єдиний соціальний внесок.

  У рамках виконання заходів обласної, районних та міських програм зайнятості населення, для сприяння розвитку системи професійного навчання та підвищення кваліфікації працівників на виробництві підприємств в області постійно здійснюється вивчення та аналіз цього питання на підприємствах, установах і організаціях. Зокрема, у 2017 році планується вивчити та проаналізувати стан системи професійного навчання та підвищення кваліфікації працівників на виробництві промислових підприємств м. Ніжина та м. Прилуки.

  З метою недопущення порушень трудового законодавства та організації оплати праці, з питань колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин з початку року для представників суб’єктів господарювання Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проведено 11 заходів, з них –  5 виїзні семінари-навчання в районах та містах області спільно з Федерацією профспілкових організацій області.

           За останніми даними Держстату (2016 рік) чисельність безробітного населення у віці 15-70 років, що розрахована за методологією МОП становить 53,9  тис. осіб, рівень безробіття в області за 2016 рік складає 11,3 %.  Рівень зайнятого економічно активного населення області  – 55,6 %.

           Робота щодо поліпшення ситуації на ринку праці в області продовжується.

  Інформація про хід реалізації у січні-березні 2017 року заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення Програми зайнятості населення Чернігівської області на період до 2017 року

   

   


   

   

  Про виконання завдань Програми зайнятості населення на період до 2017 року за підсумками I півріччя 2016 року

   

   

  В області проводиться робота, спрямована на збереження трудового потенціалу, реалізацію державної та регіональної політики зайнятості.

  Відповідно до Методики моніторингу створення нових робочих місць, затвердженої наказом Мінсоцполітики від 23 вересня 2013 р. № 611 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2013 р. за № 1749/24281) в області у січні-квітні 2016 року на створені нові робочі місця працевлаштовано 2887 осіб, з них у фізичних осіб – 1982 або 68,7 % від загальної кількості. На підприємствах та в організаціях області (для найманих працівників у юридичних осіб) працевлаштовано 905 осіб (31,3 % від загальної кількості).

  Останні дані Держстату, що розраховані за методологією МОП, за І квартал 2016 року у порівнянні з І кварталом 2015 року свідчать про збільшення чисельності (з 56,5 до 57,2 тис. осіб) та рівня (з 11,8 % до 12,3 %) безробіття населення у віці 15-70 років, що розраховані за методологією МОП, та зниження рівня зайнятості економічно активного населення області з 54,7 % до 53,4 % .

  Дані за I півріччя 2016 року будуть надані у IІI кварталі цього року згідно з термінами подання статистичної звітності.

  У І півріччі 2016 року в промисловому комплексі області юридичними особами створено 107 нових робочих місць. Найбільша їх кількість створена на підприємствах: Новоборовицькому МПД ДП «Укрспирт» Сновського району – 43, ТОВ «Біомас» -18, ТОВ «Клір Енерджі» -14 Корюківського району, ПП «Бахмачфріш» - 5, ТОВ «Нептун» та «Мена ПАК» Менського району -3, СВГ «Колос» Куликівського району -1 та м.Чернігів – 21.

  За сприяння служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця у січні-червні 2016 року працевлаштовано 1,3 тис. жителів малих міст, в т.ч. шляхом виплати одноразово допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності – 34 особи.

  Продовжується розвиток активної підтримки безробітних через службу зайнятості. Упродовж січня-червня 2015 року за сприяння служби зайнятості роботу отримали 7,1 тис. осіб, зокрема, у промисловому комплексі регіону (добувна, переробна промисловість) працевлаштовано 1,3 тис. безробітних (18,7 % від загальної кількості працевлаштованих).

  З метою забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня безробітних громадян потребам ринку праці, підвищення мобільності робочої сили та її продуктивності, розвитку нових професійних навичок, в області здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних громадян. За звітний період 2,6 тис. безробітних (за виключенням 8 осіб) пройшли професійне навчання та підвищення кваліфікації за конкретними замовленнями роботодавців. Підвищували кваліфікацію шляхом стажування – 1,4 тис. осіб, за індивідуальною формою – 67 осіб. Після закінчення професійного навчання 2,3 тис. осіб або 96,6 % були одразу працевлаштовані.

  Для підвищення мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних проводилися оплачувані громадські та інші роботи тимчасового характеру, до участі в яких у січні-червні цього року залучено 4,3 тис. безробітних осіб.

  В області посилено державний нагляд і контроль за дотриманням діючого трудового законодавства. У I півріччі 2016 року робочими групами з легалізації робочих місць здійснено 33 рейдів-перевірок суб’єктів господарювання у сфері торгівлі, лісового господарства, транспорту, надання послуг, обробній промисловості, під час яких виявлено 18 роботодавців, у яких встановлено факт використання праці без оформлення з особами трудових відносин. За результатами проведених перевірок зареєстровано 37 трудових договорів між фізичними особами та найманими працівниками.

  Триває робота щодо посилення соціального захисту громадян з обмеженими можливостями, запровадження нових форм і методів роботи та підвищення якості надання послуг населенню зазначеної категорії.

  Упродовж І півріччя 2016 року до центрів зайнятості області надійшла інформація про наявність 253 вільних робочих місць для інвалідів. Станом на 01.07.2016 вакантними залишались 79 місць.

  З початку 2016 року працевлаштовано 185 інвалідів, 44 особи набували нових професій, 43 особи брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

  Під постійним контролем знаходиться робота із забезпечення державою додаткових гарантій особам, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. У всіх базових центрах зайнятості діють індивідуальні плани робіт безпосередньо з кожним громадянином квотної категорії. Упродовж I півріччя 2016 року на обліку в центрах зайнятості перебувало 9,4 тис. осіб цієї категорії, до активних програм залучено 4,4 тис. осіб (46,4 %). Зокрема, працевлаштовано 2,0 тис. осіб, навчено новим професіям 0,7 тис. осіб, залучено до громадських та тимчасових робіт – 1,7 тис. осіб.

  З метою недопущення порушень трудового законодавства та організації оплати праці, з питань колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин з початку року для представників суб’єктів господарювання Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проведено 12 заходів, з них – 7 виїзних семінарів-навчань в районах та містах області спільно з Федерацією профспілкових організацій області.

  Робота щодо поліпшення ситуації на ринку праці в області продовжується.


  Інформація про хід реалізації у січні-червні 2016 року заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення Програми зайнятості населення Чернігівської області на період до 2017 року
   

  Назад

  17 Квітня 2018 10:34
  22 Березня 2018 10:04
  03 Березня 2018 08:46